BELHANDA’NIN ARDINDAN AYRILIKLAR DEVAM EDECEK

BELHANDA’NIN ARDINDAN AYRILIKLAR DEVAM EDECEK

13 Mart 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Galatasaray’a gelmiş birçok oyuncunun menajerliğini yapmış olan da sarı-kırmızılı ekibe birbirinden yetenekli oyuncuların kazandıran menajer William D’Avila  ile Galatasaray Kulübü arasında Soğuk rüzgarlar esiyor.  Daha öncesinde Ndiaye ve Rodrigues  ile  başlamış olan menajerlik ilişkisi Belhanda  sözleşmesini tek taraflı olarak fesh edilmesini ardından kopma noktasına geldi.

Etebo ve Ozornwafor ile yollarını ayırmayı planlayan sarı-kırmızılı ekip Galatasaray tecrübeli Menajer ile Bağlarını koparma durumunu Nijeryalı Onyekuru  konusunda yaşayabilir. 

Sivasspor maçının ardından yaptığı açıklamalar ile sarı-kırmızılı ekip Galatasaray yönetimini eleştiren ve sonrasında sözleşmesi Galatasaray yönetimi tarafından tek taraflı fesh edilen yetenekli orta saha oyuncusu belhanda’nın takımdan ayrılmasının ardından Flash bir gerçek ortaya çıktı.

CİMBOM’DA ARD ARDA AYRILIKLAR

Sarı-kırmızılı ekip Galatasaray’ın başkanı Mustafa Cengiz takımın başındaki 7 transfer döneminin de geride bıraktı.  Mustafa Cengiz’in başlangıç yaptığı transfer dönemleri boyunca en çok iş yaptığı menajer William D’Avila  ismi oldu.

Badou Ndiaye’nin  Premier Lig ekiplerinden Stoke city’ye satılmasına aracı olan ve bir sonraki transferinde geri Rodriguez si Arabistan’a gitmesini sağlayan tecrübeli menejer sarı-kırmızılı ekibe Onyekuru, Ozornwafor ve Etebo’yu  dahil etmeyi başarmıştı.  Geçtiğimiz günlerde yaşanan Belhanda  olayı sonunda sarı-kırmızılı yönetim tecrübeli Menajer ile bir daha çalışmama kararı verdi.

belhanda’nın sözleşmesini tek taraflı olarak fesh eden sarı-kırmızılı ekibin yönetimi içerisinde bulunduğumuz sezonun bitmesinin ardından takımda istenileni veremeyen Etebo ve Ozornwafor’a  veda etmeyi planlıyor.

ONYEKURU DA GİDEBİLİR

Medyada yer alan haberler doğrultusunda Henry onyekuru ya menajerlik yapan tecrübeli isim ile Galatasaray arasında bir bilinmezlik hâkim.  Fransa Ligi 2000’den kiralanan yetenekli oyuncu Henry Onyekuru’nun kontratında 4,3 milyon euro satın alma opsiyonu bulunuyor ancak bu opsiyon zorunlu değil. Galatasaray takımında kadrodaki oyuncuların takımın oyununu bozduğunu söyleyerek eleştiri yağmuruna tuttuğu Nijeryalı Yıldız Henry onyekuru 7 karşılaşmadır isteneni veremiyor.

Teknik heyetten alınan rapor doğrultusunda performansın da herhangi bir değişiklik olmaması durumunda Nijeryalı golcü Henry onyekuru’nun satın alma opsiyonu kullanılmayacak ve Sezon sonunda Yollar ayrılacak.  Galatasaray’a kiralık olarak gelmesinin ardından ilk 2 karşılaşmasında 3 kez rakip fileleri havalandırma başarısını gösteren Nijeryalı golcü geçtiğimiz haftalarda kaçırdığını gol pozisyonları ile beklenen performansı gösterememişti.