Szalai’nin Talipleri Artıyor

Szalai’nin Talipleri Artıyor

18 Eylül 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Atilla Szalai’nin talipleri çoğalıyor. Takıma katıldıktan sonra genç yaşıyla Fenerbahçe savunmasını toparlamayı başaran Atilla Szalai, gösterdiği performansla Avrupa kulüplerinin radarına girmeyi başarmıştı. Sevilla, Dortmund, Lyon ve İngiliz kulüplerinin oyuncuyu yakından takip ettikleri devre arasında Fenerbahçe’ye teklif sunacakları öğrenildi.

20 Milyon Euro Fiyat Belirlendi

Geçen sezon gösterdiği performansın üstüne koyan ve sezona iyi başlayan Atilla Szalai, Fenerbahçe savunmasının vazgeçilmezi olmayı başardı. Geçen sezon performansıyla Avrupa kulüplerinin radarına giren Macar savunmacı, sezon başında Alman devi Borussia Dortmund’dan 12 Milyon Euro’luk teklif almıştı. Bu teklifi az bulan Fenerbahçe yönetimi, genç oyuncuyu takımda tutmuştu.

 Vitor Pereira’nın gelişiyle birlikte üçlü savunma anlayışında rolünü iyi benimseyen ve performansını yukarıya çekmeyi başaran genç savunmacı değerine değer kattı. Sarı lacivertli yönetim, genç oyuncunun bu formunu değerlendirerek oyuncu için 20 milyon Euro’dan kapıyı açacak ve bu miktarın altında kalan herhangi bir teklif için masaya oturmayacağı öğrenildi.

Süper ligde henüz akan oyundan gol yemeyen Sarı lacivertliler, savunmada gösterdiği başarılı performansla dikkat çekmeyi başarmıştı. Sarı lacivertlilerin savunmadaki bu performansının nedenlerinden bir tanesi de Salai’nin savunmadaki başarılı müdahaleleri oldu. Pereira’nın sol stoperde verdiği görevi iyi değerlendiren Macar oyuncu, takım hücumdayken savunmadan toplu veya topsuz çıkışlarıyla dikkat çekmeyi başarmıştı. Bir savunma oyuncusu olmasına rağmen sık sık hücuma katılmayı seven bir oyuncu olması sebebiyle Avrupa’dan birçok kulübün izlemesine neden olmuştu.

Pereira Bırakmak İstemiyor

Frankfurt maçıyla birlikte Avrupa vitrinine çıkan 23 yaşındaki oyuncu, maçta gösterdiği performans ile Sevilla, Lyon ve İngiliz kulüplerinin takibine girdi. Genç oyuncunun gelişimini yakından takip eden Avrupa kulüpleri, devre arasında Sarı lacivertlilere teklif yapmaya hazırlanıyor. Güncel piyasa değeri 7 milyon Euro olan genç oyuncu için en az 20 milyon Euro fiyat belirlendi. Sarı lacivertli yönetim, Macar oyuncudan yüksek bonservis geliri beklentisine girdi. Portekizli teknik adam ise genç oyuncuyu kurmak istediği sistemin önemli bir parçası olarak gördüğü için takımda kalmasını istediği biliniyor. Pereira’nın vazgeçilmezi olan Macar stoperin takımdan ayrılması kolay olmayacak.