SÜPER LİG’İN 11. HAFTASINDA 4 BÜYÜKLERE BAKIŞ

SÜPER LİG’İN 11. HAFTASINDA 4 BÜYÜKLERE BAKIŞ

2 Kasım 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Spor Toto Süper Lig’in 11. Haftası bu akşam, 1 Kasım itibariyle tamamlanıyor. 4 büyüklerin maçları tamamlandı ve istenilen sonuçların yanında hiç istenmeyen sonuçlarda alındı. Trabzonspor ve Galatasaray haftayı galibiyetle kapatırken Fenerbahçe ve Beşiktaş mağlup olarak deplasmandan döndüler.

27 puanla lider olan Trabzonspor 11 haftadır yenilmeden ilerliyor. Na mağlup lider olarak şu an rekor üstüne rekor kıran Trabzonspor tüm zamanlarının en iyi istatistiklerine sahip oldu. Abdullah Avcı ve öğrencileri galibiyetlere doymuyor ve liderlik yarışında rakiplerine adete ders veriyorlar.

Sarı kırmızılı Galatasaray ise düzgün bir istatistik yakalayamamış olsa da bir mağlubiyet bir galibiyet ile 11. Haftayı galibiyet ve 3 puanla tamamlamış oldu. Galatasaray 20 puanla 6. Sırada yer alıyor.

Fenerbahçe ve Beşiktaş bu hafta deplasmanda sahaya çıktılar ve her iki büyük takımda deplasmanda mağlubiyetle döndü. Fenerbahçe 3 haftadır mağlup oluyor ve 19 puanda takılı kaldı.

Kara kartal Beşiktaş ise 20 puanla 4. Sırada yer alıyor. Spor Toto Süper Lig’de Trabzonspor 27 puanla lider, Hatayspor 23 puanla ikinci sırada yer alıyor. 21 puanla Alanyaspor 3. Sırada yer alırken 4. Sırada Beşiktaş var. İlk 5’i ise 20 puanla Konyaspor tamamlıyor.

Sarı kırmızılı Galatasaray yine 20 puanla 6. Sırada yer alırken Fenerbahçe’de 19 puanla 7. Sırada yer alıyor. Lider Trabzonspor hariç kalan ilk 7 takımın arasındaki puan farkı çok fazla değil. Dengeler ve sıralamalar her an değişebilir.

YENİLENENLER FENERBAHÇE VE BEŞİKTAŞ

Her iki büyük takımda deplasmanda rakiplerine karşı istedikleri performansı sergileyemediler ve mağlup oldular.

Beşiktaş Hatayspor deplasmanından 1 golle mağlup olurken Fenerbahçe ise ilk 10 dakika içinde kendi kalesinde 2 gol gördü ve maçta 1 gol atsa da galibiyet ve beraberlik olmadan mağlubiyet alarak sahadan ayrıldı.

GALATASARAY LİDERLİK TIRMANIŞINI HIZLANDIRMA PEŞİNDE

Sarı kırmızılı Galatasaray takımı liderlik yarışında çok geride kaldı. Bir türlü istikrarlı galibiyet alamayan Galatasaray milli maç arasına galibiyetle girmek istiyor.

Sonrasında ise Fenerbahçe derbisine çıkacak olan Galatasaray başarılı olmak için çok çalışacak.