Fenerbahçe Derin Krizde

Fenerbahçe Derin Krizde

2 Kasım 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Üç büyükler arasında oyun veya sonuçtan çok daha önemlisi, en kötü psikolojiye sahip olan takım şüphesiz Fenerbahçe.

Vitor Pereira ile bu sezon ilk resmi maçına 19 Ağustos’da Helsinki karşısında çıkan Sarı Lacivertliler, daha 3 ay dolmadan Portekizli teknik adamın takımdan gönderilmesini istemeye başladılar.

Üst üste alınan 3 mağlubiyet, Avrupa Ligi’nde gösterilen kötü performans, takımın hücumdaki etkisiz görüntüsü ve özellikle Trabzonspor maçından sonra bozulan takım kimyası ve gerilen sinirler, Fenerbahçe’yi 2 hafta içerisinde tepetaklak etmiş oldu.

Perşembe günü Belçika’ya giderek gruptaki ilk galibiyetini almayı hedefleyecek olan Fener, 7 Kasım’da Kayserispor ile oynayacak ve milli araya girecek.

Vitor Pereira’nın Kararları Artık Çok Batıyor

Üstündeki stresi ve baskıyı yönetmek konusunda ne kadar mahir olduğu tartışılacak bir yapıya sahip olan Vitor Pereira, iç sahada 2-2 berabere kalınan Antwerp maçından sonra hiç kimsenin o yönde bir beklentisinin de olmamasına rağmen Fenerbahçe’nin UEFA Avrupa Kupası’nı kazanabilecek güçte olmadığını ifade ederek camianın tepkisini üstüne çekmişti.

Sezona başladıktan sonra iyi performans gösterdiği dönemde yaptığı tercihlere onay verilmese bile bir bildiği olduğu düşünülen Vitor Pereira, çok değil birkaç hafta sonra içerisinde işi bilmediğine dair suçlamalarla karşı karşıya kalıyorsa sıkıntının büyük kısmının da kendisine ait olduğunu kabullenmeli.

Bununla birlikte Aziz Yıldırım’ın tam tersi bir tavrı sergileyeceğini vaat ederek seçimi büyük farkla kazanan Ali Koç’un da eğer Vitor Pereira ile yollar ayrılırsa neden her sezon teknik direktör değişikliği yapmak durumunda kaldığını çok iyi ve Fenerbahçe için faydalı olabilecek bir biçimde tahlil etmesi gerekir.

Fenerbahçe’nin Hamleleri Önemli

Kanarya Fenerbahçe’nin hamlesi nasıl olacak doğru adımları teknik direktörleriyle beraber bulabilecekler mi şimdiden merak ediliyor. Fenerbahçe sezona ne kadar iyi başlamış olsa da oldukça başarısız bir süreçten geçiyor. Hem Süper Lig hem de Avrupa Ligi maçlarındaki düşük performansı ve puan alamayışı oldukça dikkat çekiyor.

Fenerbahçe taraftarları isyan bayraklarını çekti ve yönetimin istifa etmesini istiyor. Fenerbahçe’de durgun zaman ne zaman olacak ve maçlar ne zaman kazanılacak merak ediliyor.