SÜPER LİG’DE İLK YARIDA BEŞİKTAŞ‘IN FORMU NASILDI

SÜPER LİG’DE İLK YARIDA BEŞİKTAŞ‘IN FORMU NASILDI

29 Aralık 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Siyah beyazlı takım Beşiktaş süper lig ‘İn son şampiyonu bu sezonki performansı ile adate hayal kırıklığı yaratmış durumdalar.

Kara kartal da bu sezon hem süper lig de hem de şampiyonlar liginde gösterdikleri kötü performansları sonrasında istedikleri yerden baya uzakta kaldılar.

Devler liginde puan alamadan grup aşamasını 0 puan ile son sırada tamamlayan kara kartal, süper ligde ise geçen sezon ki şampiyon takımdan eser yoktu.

Süper lig de sezonun ilk yarısını 28 puan ile 7. Sırada tamamlaya bilen kara kartal lider Trabzonspor ile de arada ki puan farkı 18’ e çıkmış durumda.

Sezonun ortasında alınana kötü sonuçlar ile beraber teknik direktörleri Sergen Yalçın ile de yollarını ayırmak zorunda kalan siyah beyazlı yönetim takımın başına alt yapıdan Önder Karaveli ile yola devam etmek kararı alsalar da teknik adam arayışları devam ediyor.

SÜPER LİGİN SON ŞAMPİYONU BEŞİKTAŞ BU SEZON KÖTÜ

Siyah beyazlı takım Beşiktaş süper lig de geçen sezonu şampiyon olarak tamamlayan takım bu sezon da lig de ki en güçlü ve şampiyonluk adayları arasında ki en güçlü takımlardan birisi olmuşlardı.

Sezona galibiyet ile başlayan kara kartal süper ligin ilk 6 haftasında 4 galibiyet ve 2 beraberlik ile iyi bir seri yakalayan takım özellikle ligin 5. Haftasında ki Antalyaspor deplasmanın da ilk yarısı 2 – 0 biten karşılaşmada çok iyi bir geri dönüş ile sahadan 3 – 2 galibiyet ile ayrılan takım çok iyi bir galibiyet ve takım ruhu ortaya koymuşlardı.

Kara kartal ilk mağlubiyetlerini ise süper lig de 7. Haftada Altay deplasmanın da 2 – 1’ lik skor ile almışlardı.

Bu mağlubiyet sonrasında lig de deplasmanda kazanamayan siyah beyazlı takım üst üste süper lig de 4 maçlık mağlubiyet serisine girdiler. Hatayspor, Trabzonspor, Alanyaspor ve Giresunspor maçlarında aldıkları mağlubiyetler sonrasında takım adeta çökmüştü.

BEŞİKTAŞ’TA SERGEN YALÇIN‘IN AYRILIĞI

Kara kartal da süper lig de ki GZT Giresunspor ‘ a 4 – 0 lık mağlubiyet sonrasında istifasını yönetime sunana Sergen Yalçın başkan Ahmet Nur Çebi’ nin kararı ile yola devam kararı alınmıştı.

Şampiyonlar liginde B. Dortmund maçı sonrasında ve Kasımpaşa sonunda alınan kötü sonuçlar ile daha fazla dayanamayan kara kartal da Sergen Yalçın bir kez daha başkan ile bir araya gelerek bu kez istifasının da kabul edilmesini isteyen teknik adam ile yollar ayrıldı.

BEŞİKTAŞ’TA ÖNDER KARAVELİ İLE YOLA DEVAM

Sergen Yalçın sonrasında takımın başına getirilen Önder Karaveli ile süper lig de ilk yarının son 4 maçında 2 galibiyet 1 beraberlik ve son maçta ise Konyaspor deplasmanın da 1 – 0 mağlup olan kara kartal sezonun ilk yarısını tamamlamışlardı.

Önder Karaveli ile yola devam etmeleri gerektiğini düşündüğüm kara kartal da devre arasında teknik direktör arayışları devam etmesi bekleniyor.