Beşiktaş İlk Devreyi Kötü Bitirdi

Beşiktaş İlk Devreyi Kötü Bitirdi

29 Aralık 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Spor Toto Süper Lig’de kötü bir performans çizen Beşiktaş, ligin ilk yarısını da kötü bitirdi.

Bu sezon Trabzonspor’un tüm rakiplerine fark atarak liderlik koltuğuna oturmasının ardından herkesin şampiyonluk hayalleri suya düşmüştü.

Her ne kadar Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, sürekli olarak iddialarının sürdüğünü söylese de ne Ali Koç’tan ne Burak Elmas’tan böyle kararlı bir iddia gelmiyor. Bu da aslında 3 büyüklerin ne kadar başarısız bir sezon geçirdiğini gösteriyor.

Beşiktaş ise bu başarısız büyükler arasında taraftarını en çok hayal kırıklığına uğratanı. Zira Kara Kartal diğerlerinden farklı olarak bu sezona 2 kupa şampiyonu apoletiyle girmişti.

Sergen Yalçın önderliğinde başlanan sezon beklenildiği gibi gitmedi. Bunun sonucunda Ahmet Nur Çebi, yönetim ve Sergen Yalçın takımın selameti açısından bir karar verdiler. Beşiktaşlı efsane, çok sevdiği yuvasından ayrıldı.

Beşiktaş’ta Teknik Direktör Karışıklığı

beşiktaş

Sergen Yalçın’ın ayrılığının ardından Siyah Beyazlılar yönetimi çok hazırlıksız yakalandı. Sergen Yalçın’ın yerine bir B planı olmayan yönetim arayışlara başladı.

Birçok yerli ve yabancı teknik direktörün ismi gündeme geldi. Bruno Pinheiro ve Şenol Güneş bu isimlerin başını çekiyordu.

Kısa vadede hiçbiriyle anlaşma sağlanamayınca takıma geçici bir antrenör bulundu. O isim, yıllardır Beşiktaş ve Türk futboluna büyük emekler vermiş Önder Karaveli oldu.

Önder Karaveli ismi birçokları için yabancı olsa da futbol camiası hocayı çok iyi tanıyordu. Önder Karaveli, Beşiktaş’ın başında ilk maçına Yukatel Kayserispor karşısında çıktı. Kara Kartal maçı 4-2 çevirdi.

Geceye ise Önder Karaveli’nin etkileyici basın toplantısı damga vurdu. Öyle ki taraflı tarafsız herkesin hayran kaldığı teknik direktör, ilk yarının sonuna kadar takımın başında kaldı.

Beşiktaş İlk Yarıyı Kötü Bitirdi

Siyah Beyazlılar, Önder Karaveli ile 3 maçtan 7 puan çıkardı ve son haftaya geldi. Önder Karaveli ile tek puan kaybı Ülker Stadyumu’nda Fenerbahçe’ye karşı gelmişti. O maçta Beşiktaş’ın 2 kez geri düştüğü düşünülürse bu 1 puan da kazanım sayılırdı.

Fenerbahçe maçının da dahil olduğu zor sürecin belki de en zor maçı 19. Hafta mücadelesiydi. Çünkü rakip, bu sezon her türlü takdiri, her türlü alkışı hak eden İttifak Holding Konyaspor idi.

Dengeli geçen ilk yarıda dahi saha içinde İlhan Palut’un kurguladığı futbol oynandı. Buna karşın Kara Kartal net pozisyonlara da girdi. Ancak bu pozisyonların hiçbirinde sonuca ulaşılamadı. Konyaspor da özellikle Cikalleshi ile çok etkili oldu.

İkinci yarıda taraftarının yoğun desteğiyle maçı iyice eline alan Yeşil Beyazlılar, son dakikaya kadar şansını zorladı.

Siyah Beyazlılar ise bu süreçte ani ataklar kovalayarak rakibi gafil avlamanın peşinde düştü.

Derken maçın son anlarında Skubic ve Ahmed Hassan sahneye çıktı. Ahmed Hassan şık vuruşunda kaleciyi mağlup etti ve taraftarını coşturdu.

Bu golle Beşiktaş, kötü götürdüğü Spor Toto Süper Lig’in ilk yarısını eli boş tamamladı.