SÜPER LİG’DE DÖRT BÜYÜKLER 12 HAFTA SONUNDA NE DURUMDA

SÜPER LİG’DE DÖRT BÜYÜKLER 12 HAFTA SONUNDA NE DURUMDA

9 Kasım 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper Ligde verilen milli ara sonrasında geride kalan 12 haftalık süreçte liderlik koltuğunda Trabzonspor rakipleri ile aradaki puan farkını açarak şampiyonluk yürüyüşünü sürdürüyorlar.

UEFA Avrupa Liginde yoluna devam eden sarı kırmızlı kulüp Süper Ligde ise yeni kadrosu ile yarışısın içinde kalmaya devam ediyorlar.

Bu sezon oynadıkları futbol ve aldıkları kötü sonuçlar sonrasında kulüp içinde sular hiç durulmayan sarı lacivertli takım Fenerbahçe ise kendi içinde savaşmaya devam ediyorlar.

TARBZONSPOR’UN ŞAMPİYONLUK YÜRÜYÜŞÜ DEVAM EDİYOR

Bordo mavili takım süper ligde lider olarak yoluna devam eden takım tek kulvarda yarışmasının da avantajını kullanamaya devam ediyorlar.

Sadece süper ligde şampiyonluğa kitlenen takım da tecrübeli teknik adam Abdullah Avcı’ da bu sezon ki performansı ile hem taraftarının hem de bordo mavili yönetimin güvenini kazanmış durumdalar.

SON ŞAMPİYON BEŞİKTAŞ AVRUPA’DA VE SÜPER LİG’DE HEDEFTEN UZAKTALAR

Süper Lig’in son şampiyonu kara kartal bu sezon beklentinin çok altında kalmış durumdalar. Özellikle Şampiyonlar Liginde başarı için yıldız isimleri kadrosuna katan siyah beyazlı takım Avrupa şahnesinde çok erken havlu attılar.

Sezona yıldız transfer isimleri ile başlayan Beşiktaş süper ligde ise yeniden kupanın sahibi olmak için çıktıkları yolda hedeflerinden uzaklaşmış durumdalar.  Süper Ligde 4 karşılaşmadan mağlup olarak ayrılan takım da sakatlıklar da peşini bırakmadı.

Kadro olarak tecrübeli oyunculardan kurulu olan takımda 30 yaş üzeri oyuncuların fazla olması sakatlık risklerini de ister istemez artırmış oluyor ki sezon öncesinde iyi de bir hazırlık kampı süreci geçirmemiş durumdaydılar.

GALATASARAY İÇİN AVRUPA’DA BAŞARI SÜPER LİG’DEN DAHA ÖNEMLİ

Sarı kırmızlı takım Galatasaray bu sezon farklı bir yapılanmaya giden takım genç ve potansiyeli yüksek oyuncu grubu ile sahada görüyoruz.

Her zaman şampiyonluk yarışında olan sarı kırmızılı takım bu sezon Süper ligde şampiyonluk hedefleri geri planda kalmış durumda.

Zaten eğer ki şampiyonluk yarışında olmak istiyorlarsa bu kadro genç ve dinamik evet ama is bitirici oyunculardan yoksun oldukları için lig de bu hedefler uzak. Şampiyonluk yarışı içinde olmak isteniyor ise iyi bir sol bek, orta sahada tecrübeli bir 6 numara ve en önemlisi de net bir bitirici golcü kadrolarına katmak zorundalar.

FENERBAHÇE’DE SULAR DURULMAZ

Sarı lacivertliler de bu sezon oynadıkları oyundan ne anlayan var ne de sonuca yansıyan bir başarı.

Sezon başında Portekizli teknik adam VitorPereira ile yeniden anlaşan sarı kanarya kadro ve oyun planı en çok eleştirilen takım oldular.

Sahada yanlış taktik ve oyuncu grubu ile olduğunu düşünenlerin sayısının bir hayli fazla olduğu bu zamanlar teknik adam Vitor Pereira yerine de teknik adam isimleri geçmeye başladı.