Son Dakika Galatasaray Gedson Fernandes’in Kadro Dışı Kalma Sebebi

Son Dakika Galatasaray Gedson Fernandes’in Kadro Dışı Kalma Sebebi

9 Kasım 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Son dakika spor haberi Sarı Kırmızılı cepheden geldi. 2020 – 2021 sezonunun devre arasında Aslan yönetimi tarafından kiralanan fakat sezonun sonuna gelindiğinde forma giydiği kulüp Benfica’nın izin vermemesi nedeni ile Portekiz’e dönüş yapan Gedson Fernandes, şu an Benfica B Takımı’nın kadrosunda yer alıyor.

Başarılı sporcu için çok konuşulacak bir iddia ortaya atıldı ancak Fernandes’in kuzeni bu iddiaların asılsız olduğunu belirtti. İşte Gedson Fernandes ile alakalı çok konuşulacak iddialara dair ayrıntılar…

Kumarhanede Alkol Aldığı İçin Kadro Dışı Kaldı

Gedson Fernandes ile alakalı şok bir iddia spor camiasına bomba gibi düştü. Alınan duyumlara göre 22 yaşındaki genç yetenek, kumarhanede alkol alırken Portekiz takımının yöneticileri tarafından yakalandı ve bu nedenle kadro dışı edilerek Benfica B takımına gönderildi.

Eski Sarı Kırmızılı oyuncu için ortaya atılan bu iddia Fernandes’in kuzeni tarafından reddedildi.

Gedson Fernandes’in kuzeni Adriano bu konu ile alakalı açıklamalarda bulundu. Adriano, yaptığı açıklamalarda Gedson’ın kesinlikle kumarhanede alkol alırken ya da herhangi başka bir şekilde yakalanmadığının altını çizerken iddialar arasında söylenen tek doğrunun Benfica’nın mukavele yenileme konusunda 22 yaşındaki genç yeteneğe yaptığı ısrar olduğunu ifade etti.

Kuzen Adriano aynı zamanda Gedson Fernandes’in yapılan bu mukavele uzatma teklifini ret ettiğini belirtti. Taraftarların aklı, gelen bu açıklamalardan sonra karıştı.

Gedson Fernandes’in Yerine Paulo Bernardo

Merkez orta saha oyuncusu, Benfica B takımına gönderildikten sonra onun yerine Paulo Bernardo forma giymeye başladı.

Galatasaray yönetimi, B takımına düşen başarılı futbolcuyu yeniden transfer etmek üzere Benfica ile iletişim kursa da beklenen bir türlü olmadı, çünkü Portekiz takımı 22 yaşındaki genç yeteneğin gitmesine izin verilmedi.

Ocak ayında Galatasaray’ın Gedson Fernandes için yeniden transfer teklifi sunması bekleniyor. Merkez orta saha oyuncusu Benfica B takımında, 2021 – 2022 sezonu boyunca şimdiye dek yalnızca 45 dakika boyunca yeşil sahada ter dökebildi.

Sarı Kırmızılı taraftarlar da Gedson Fernandes’in transferine olumlu gözle bakıyor ve devre arasındaki transfer dönemini bekliyor.