SÜPER LİG’DE AVERAJLA GİDEN ŞAMPİYONLUK

Süper toto süper Lig’in 42. ve son haftasında averaj puanlarını ve averaj sayılarına bakılan heyecanlı bir akşam oldu. Özellikle Galatasaray ve Beşiktaş birbirlerinin koy sayılarını takip ediyordu. Sahada ter döken oyuncuların aksine yedek oyuncular aynı zamanda rakip takımın maçını izliyorlardı. Süper Lig’de averaj puanlarıyla Beşiktaş şampiyonluk kupasını kazandı.

SÜPER LİG’DE SON HAFTAYA KALAN ŞAMPİYONLUK

Bu sezon Süper Lig’de oldukça heyecanlı bir yıl geçirildi. Takım sayısının fazla olması aynı zamanda sezonun son haftalarda çok sık maç takvimi koyması nedeniyle takımlar oldukça yoğun günler geçirdi. Galatasaray son haftaya, son dakikaya kadar mücadelesini devam ettirdi.

Rakiplerinin puan durumuna bakmadan üçüncü sıradan kendine olan inancıyla son haftaya kadar şampiyonluk iddiasını sürdüren ve şampiyon. Beşiktaş oldukça rahatsız eden bir konumda olan Galatasaray ne yazıkki averaj farkından dolayı şampiyon olamadı. Süper Lig’de bu sezon son haftaya kadar kalan şampiyonluk herkeste heyecan yarattı. Hem takımlar  hem oyuncular hem de taraftarlar ve tabii ki de takımların yönetim ekibi son saniyeleri kadar maçı heyecanla takip etti.

Süper toto süper Lig’de son haftada Beşiktaş deplasmanda Göztepe ile karşı karşıya geldi. Galatasaray ise kendi evinde, kendi sahasında Malatyaspor ile karşı karşıya geldi. Her iki takımda maçı kazandı üç puan aldı fakat Averaj farkından dolayı Beşiktaş şampiyonluk kupasını kazandı.

SÜPER LİG’DE ELEME POTASI

Aynı saatlerde Fenerbahçe deplasmanda Kayserispor karşısında performansını sergiliyordu. Oradayız oldukça heyecanlı bir 90 dakika vardı. Süper bir de süper ligde kalmak isteyen Kayserispor maçı kazanmak zorundaydı. Karşılaşmanın ilk yarısında üstünlüğünü koruyan Kayserispor son dakikalarda rakibine karşı yenildi.

Gençlerbirliği deplasmanda Trabzonspor ile karşı karşıya geldiğinde maçı kazanmak zorundaydı ve aynı zamanda Kayserispor maçı kaybetmesi gerekiyordu. Gençlerbirliği’ni Süper Lig’de kalabilmesi için hem maçı kazanması hem de rakibi Kayserispor’un kaybetmesi gerekiyordu. Maçı kaybetti fakat Gençlerbirliği maçı kazanamadı. Deplasmanda Trabzonspor’a karşı oynadığı maçı kaybeden Gençlerbirliği aynı zamanda Süper Lig’e de veda etti. Süper toto süper Lig’de bu sezon dört takım elendi. Dört takım Denizlispor, Gençlerbirliği, Erzurumspor ve Ankaragücü oldu.

İki başkent temsilcisi süper lige veda etti. Gençlerbirliği her ne kadar 41. haftada hiçbir geri dönüş hikayesi yazın geriden geldiği maçı kazansa da son haftada aynı performansı sergileyemediği için süper lige veda etmek durumunda kaldı.

Gelecek sezon her takım için bambaşka bir hikaye yazılacak. Veda edenler birinci ligde performansını sergileyecekler birinci ligden çıkan üç takımda Süper Lig’de performanslarını sergileyecekler.