Şampiyon Beşiktaş Mutlu Sona Ulaştı, Kupasını Aldı

Spor Toto Süper Lig heyecanı son buldu, zafere ulaşan Beşiktaş oldu. 2020 – 21 sezonunda birçok takım kozlarını paylaştı, sert mücadeleler verdi. Beşiktaş aralarından sıyrılarak şampiyonluk koltuğuna oturdu. Sıra şampiyonun kupasını almasına geldi.

Kupanın verileceği tören Beşiktaş’ın evi Vodafone Park Stadyumu’nda gerçekleşti. Siyah-beyazlı takımı kupa seremonisinde yakınları yalnız bırakmadı. Stadyumda önceden yerini alan futbolcuların yanında aileleri ve diğer yakınları da yer alırken heyecan kat be kat büyüdü. Heyecanlı anlara sahne olan kupa töreni coşkuyla kutlandı. Şampiyon sensin Beşiktaş sözleri tribünlerden eksik olmazken tören boyunca heyecan ve mutluluk dinmedi.

Şampiyonluk kupası özel bir organizasyon ile Vodafone Park Stadyumu’na ulaştırıldı. Kupanın getirilişiyle keyifli anlar yerini coşkuya bıraktı. Şampiyonluk kupasının sponsoru kupayı törene ulaştırırken bunu tören sponsoru Getir üstlendi. Sponsor marka Getir’in ekipleri tarafından getirilen Şampiyonluk kupası şampiyon takıma teslim edildi. Beşiktaş sezon boyunca vermiş olduğu mücadelenin karşılığını büyük bir gururla karşıladı.

Beşiktaş’ın 1956 – 57 yıllarından beri kazandığı ilk şampiyonluk kupası bu değil. Şampiyonluk kupasını 16. kez eline alan takım, bu sürecin devamının geleceğinin sinyallerini verdi. Kupayı teslim alan takımın Lig’de daha öncesinde aldıkları şampiyonluklar dev ekranda yansıtıldı. Enfes görüntüler eşliğinde heyecan yaşanmaya devam etti.

Şampiyonluk Şerefine Ünlü İsimler Mini Bir Konser Verdi

Sezonun sonlanmasının ardından büyük bir heyecanla yaşanan kupa töreninde birçok ünlü isim mini konserler verdi. Eypio, Aynur Aydın, Reynmen, Ömür Gedik, Gökhan Tepe, Hayko Cepkin, Mustafa Sandal ve Murat Boz gibi ünlü isimlerin mini konserleriyle daha da şenlenen seremoni, ünlülerin kartal pozlarıyla taçlandı.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanına Tribünden Tepki

Tören için sahada ilk yerini alan isimlerden biri Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi iken yöneticilerle birlikte kupanın gelişini bekledi. Tören esnasında efsane isimlerden malzemeci Süreyya Soner sahneye çıkarak konuşma yaparken taraftalar da Beşiktaş’ı şampiyonluğa ulaştıran başarılı teknik direktör Sergen Yalçın ve yardımcıları Murat Şahin ile Ozan Köprülü’yü unutmadı. Yalçın’ın isminin duyulmasıyla büyük bir coşku yaşandı.

Son olarak Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir kupayı vermek için sahneye çıkarken tribünden tepkiler yükseldi. Gelen tepkiler sonrası konuşma istediğini reddeden Başkan, kupayı takıma verdi. Takımın hep birlikte kupayı kaldırmasıyla tören sonlanırken büyük bir heyecan da yaşanmış oldu.