Süper Lig Takımları Eleştiri Kabul Etmiyor

Süper Lig Takımları Eleştiri Kabul Etmiyor

14 Mart 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Geçtiğimiz haftalarda Fenerbahçe takımı oyuncularından Caner Erkin, maç sonrası takımın durumunu eleştirmiş ve bu eleştirileri ile büyük tepki toplamıştı. Spor Toto Süper Lig’in 29. Haftasında Konyaspor’u 3-0 yendikleri maç sonrasında Fenerbahçe kendisini yavaş yavaş toplamaya başladı. Takım içerisinde buzları eritirken diğer yandan daha takımın gündemi yetenekli futbolcu Caner Erkin oldu.

Doğru Söyleyeni 9 Köyden Kovarlar

Caner Erkin takım içerisinde maçlarda ve antrenmanlarda sorumsuz davranışları ve maç sonrası takımın stratejisini eleştirdiği sözleri ile dikkat çekmişti. Fenerbahçe Kulübü hiç vakit kaybetmeden oyuncuyu kadro dışı bırakmış ve akıbeti hakkında karar alma aşamasına girmişti. Bu olay aslında bize Galatasaray’da yaşanan Belhanda krizini hatırlatıyor. Benzer bir şekilde forma giydiği kulübü eleştiren Belhanda’nın sözleşmesi feshedilmişti.

Caner Erkin’in sözleşmesinin feshedilip edilmeyeceği ile ilgili henüz bir karar verilmedi fakat Süper Lig takımlarının özellikle kulüp yöneticileri ve yönetim kurulu üyeleri hakkında oyuncuların eleştirilerine açık olmadığı düşünülmeye başlandı.

Caner Erkin’in bu şekilde oynadıkları takdirde kazanamayacaklarını söyledikleri açıklama sonrasında birde Göztepe karşılaşmasındaki disiplinsiz hareketleri oyuncunun kadro dışı kalmasına neden oldu. Bu olay sonrasında Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Fenerbahçe Sportif Direktörü Emre Belözoğlu aracılığı ile Caner Erkin’i uyarmıştı.

Uyarı sonrasında Caner Erkin kadro dışı bırakıldı ve deneyimli futbolcu idmanlara da takımdan ayrı tek başına devam etti. Caner Erkin ise bunun üzerine takımın Teknik Direktörü Erol Bulut’tan özür diledi fakat oyuncunun affedilip edilmediği belirsizliğini koruyor.

Caner Erkin’in Fenerbahçe’yi İkiye Böldü

Bırakın maçları son idmanlarda takım çalışmalarında bile yer almayan deneyimli futbolcu hakkında takımın Sportif Direktörü Emre Belözoğlu Fenerbahçe yönetimine olumlu bir rapor sundu. Takımın 21 Mart Pazar günü oynayacağı Beşiktaş karşılaşması öncesinde Caner Erkin’in durumu hakkında kesin bir karar vermesi bekleniyor.

Verilecek olan karar konusunda ise Sarı Lacivertli yönetimin ikiye ayrıldığı biliniyor. Bir grup Caner’in Fenerbahçe için önemli bir oyuncu olduğunu ve affedilmesi gerektiğini söylerken diğer grup Caner Erkin’in Teknik Direktör Erol Bulut’a karşı yaptığı hareketlerin affedilir bir yanın olmadığını ve takıma geri dönmemesi gerektiğini söylüyor.