Dört Büyüklerde Transfer Telaşı

Spor Toto Süper Lig kaldığı yerden tam gaz devam ederken diğer bir yandan takımlar yaz transfer dönemi için listelerini hazırlamaya başladı. Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor liderlik için yarışan en iddialı dört isim olarak karşımıza çıkıyor. İlk sırada Beşiktaş, ikinci sırada Galatasaray, üçüncü sırada Fenerbahçe ve dördüncü sırada Trabzonspor bulunurken dört büyüklerin transfer telaşı da gözlerden kaçmıyor.

Dört takımda özellikle devre arası transfer döneminde iddialı isimler ile imzalar attı. Takımlar aynı performansı yaz döneminde de devam ettirmek istiyor. Yaz dönemi transfer listeleri hazırlanmaya başlanırken takımların listelerinde netleşen isimler de var.

Transfer Listeleri Hazırlanıyor

Devre arası transfer döneminde İrfan Can Kahveci gibi genç ve yetenekli oyuncular için dört büyükler mücadelede etmişti. Takımların yaz dönemi transfer listelerine bakıldığı önümüzdeki transfer döneminin de oldukça çekişmeli bir şekilde geçmesi bekleniyor. İşte takımların listelerinde açıklanan ve ortak olan oyuncular…

Fenerbahçe’nin yaz dönemi transfer listesinin ilk sıralarında yer alan bir isim olan Kenan Karaman’ın bu sezon sonu sözleşmesi sona eriyor. Bunu fırsat olarak değerlendiren Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor da oyuncuyu kadrosuna eklemek istiyor.

Fenerbahçe transfere doymuyor. Geçtiğimiz yaz dönemi ve geride bıraktığımız devre arası transfer döneminde neredeyse takımını a’dan z’ye yenileyen sarı lacivertli takımda Sportif Direktör Emre Belözoğlu Cengiz Ünder’i istiyor. Yurt dışında kalma hayali bulunan oyuncuyu ikna çabaları devam ediyor.

Galatasaray – Fenerbahçe Çekişmesi Bekleniyor

Bir Galatasaray – Fenerbahçe çekişmesi daha. Tıpkı İrfan Can Kahveci transferin olduğu gibi Atakan Çankaya’da iki ezeli rakibin listesinde yer alıyor. Sözleşmesi sezon sonu bitecek olan oyuncuyu Galatasaray ücretsiz bir şekilde kadrosuna eklemek isterken Fenerbahçe takımda Gustavo’nun alternatifi olarak Atakan Çankaya’yı görmek istiyor.

Yaz döneminde Fenerbahçe ve Galatasaray çekişmesine birçok kez şahit olacağız gibi duruyor. Her iki takımında listesinde bulunan Karagümrük forması giyen Fatih Kurucuk, takımı Karagümrük ile sözleşme yenilemek istemiyor. Genç oyuncu isteğini tam olarak dile getirmezken Galatasaray ya da Fenerbahçe’de oynamak istediğini dile getirdi.