SNEIJDER GALATASARAY İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYOR

SNEIJDER GALATASARAY İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYOR

18 Mart 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

2013 – 2017 yılları arasında Galatasaray’da görev alan Wesley Benjamin Sneijder, takımdan ayrılmasına rağmen sarı – kırmızılı takım için çalışmaya devam ediyor. Cim Bom’un peşine düştüğü Julian Draxler için Sneijder’i devreye soktu. Alman yıldız ile görüşen eski orta saha oyuncusu, Alman yıldızı Galatasaray’a gelmesi için ikna konuşmaları yaptığı ortaya çıktı.

Galatasaray yönetimi şok bir kararla Younes Belhanda’nın sözleşmesine tek taraflı olarak son verirken, boşalan pozisyonu doldurmak için çalışmalara hız kesmeden devam ediyor. Uzun süredir basına yansıyan haberlere göre Paris Saint – Germain forması giyen Julian Draxler ile ilgilenen sarı – kırmızılı ekip araya eski oyuncusu Wesley Sneijder’i devreye soktu.

Sneijder, Alman Yıldız İle Telefonda Görüştü

Sezon sonunda Fransız ekibi Paris Saint – Germain ile sözleşmesi sona erecek olan Julian Draxler’ ve menajeriyle görüşmelere devam eden sarı – kırmızılı ekip, eski orta saha oyuncusu Wesley Sneijder’den yardım istedi.

Henüz resmi bir teklif sunulmayan Alman yıldız ile telefonda görüşen eski sarı – kırmızılı 10 numara, ikna etmek için uzun uzun Galatasaray’dan bahsetti. Kendisinin sarı – kırmızılı ekipte görev aldığı zamanlardaki tecrübelerini anlatan Wesley Sneijder, kendisi ile aynı yaşlarda Türkiye’ye geldiğini ve hayatından verdiği en doğru kararın Galatasaray’a gelmek olduğunu Draxler’e iletti.

Ayrıca alınan bir diğer duyuma göre, Galatasaraylı yetkililer Julian Draxler’in ikna edilebilmesi için tecrübeli futbolcu Drogba ve efsanevi isim Hagi’den de yardım alacak.

Bu zamana kadar çıktığı 258 lig mücadelesinde 38 kez rakip ağları havalandıran Julian Draxler, 4 yıldır formasını terlettiği Paris – Saint Germain’de 105 maçta görev alırken 14 gol buldu.

En Yüksek Bütçe Draxler’e Ayrılacak

Galatasaray yönetimi, gelecek sezonun transfer çalışmaları için en büyük bütçeyi Alman yıldız Julian Draxler’den yana kullanmak istiyor. Hala oyuncu ve menajerle görüşmelere devam eden yetkililer orta sahada görev yapan futbolcuya resmi bir teklifte bulunmadı.

Sözleşmesi sona erdirilen Belhanda’dan gelen 5 milyon Euro’yu Alman futbolcu için kullanmayı düşünüyor. Gelecek sezonda corona virüs salgınının sona ermesi dileyen Galatasaray yönetimi, statların açılmasıyla elde edilecek olan gelirin de bir kısmını Draxler’e aktarmayı planlıyor.