Skandal Olay Sonrası Marcao’ya Tarihi Ceza

Skandal Olay Sonrası Marcao’ya Tarihi Ceza

21 Ağustos 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper Lig’in ilk haftası skandal bir olay tarihe kazındı. Spor Toto Süper Lig’in ilk haftası için Giresunspor ile Galatasaray karşı karşıya gelmiş ve Sarı Kırmızılılar, karşılaşmayı 2-0 skoruyla zaferle sonlandırmıştı. Fakat karşılaşmanın ikinci yarısında Sarı Kırmızılı formayı giyen Kerem Aktürkoğlu’na takım arkadaşı Marcao’nun laf attıktan sonra fiziksel saldırıda bulunması gündeme bomba gibi düşmüştü.

Olay sonrası hakemin Var kayıtlarıyla Marcao’yu kırmızı kart ile oyun dışı etmesi zor olmamış ve yaşanan tatsız olay dünya gündemine aynı gün girmişti. Olay sonrası Galatasaray’ın oyuncuyu ekipten çıkarma gibi bir planı olmadığı bilinirken verilecek cezanın ne olacağı merak ediliyordu. Oyuncu Marcao’nun ise olay sonrası sosyal medya paylaşımıyla özür dilemesi ortamı yumuşatmazken sonunda verilecek ceza kararı belli oldu. PFDK’dan gelen açıklamaya göre; Brezilyalı stoper Marcao’ya 8 maç men ve buna ek olarak 21.000 TL para cezası verildi. Marcao’nun cezası futbol tarihinde görülmemiş bir ceza olarak kayıtlara geçti.

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan Yapılan Açıklamalar

Şaşkınlık yaratan olay gündemdeki etkisini devam ettirirken oyuncunun cezası üzerine TFF’den açıklama geldi. Gelen açıklamada 16.08.2021 tarihinde oynanan karşılaşmada takım sporcusuna yönelik saldırı gerçekleştiği not düşülürken oyuncuya verilen cezalarda açıklandı. Açıklamalara Marcao’ya 8 resmi müsabakadan men edilme ve 21.000 Türk lirası ödeme cezasının uygun görüldüğü şeklinde devam edildi.

Giresunspor – Galatasaray Maçında Tam Olarak Ne Olmuştu?

Süper Lig’in ilk haftası Giresunspor ile Galatasaray karşı karşıya gelmiş ve ikici yarıda unutulmaz bir olay yaşanmıştı. İkinci yarıda Sarı Kırmızılı başarılı oyuncu Kerem Aktürkoğlu kendisine gelen bir pası kaçırmış ve ardından takım arkadaşı Marcao olay üzerine laf atmıştı. Marcao’nun laf atmasının üzerine takım arkadaşına “sus” işareti yapan Aktürkoğlu, bir an da takım arkadaşının üzerine yürümesi ile karşılaşmış ve ne olduğunu anlamadan yumruk ve kafa darbeleri ile sarsılmıştı. Olay sonrası kırmızı kartın Marcao’ya gelmesi gecikmezken oyuncu oyun dışı kalmıştı ve Sarı Kırmızılılar zaferini 10 kişi olarak tamamlamışlardı. Olay sonrası Aktürkoğlu’na destek mesajları gelmeye başlamış, Marcao ise sosyal medyada herkesten özür dilemişti.