Fenerbahçe’nin Transfer Hedefi Brezilya Takımına Gitti

Fenerbahçe’nin Transfer Hedefi Brezilya Takımına Gitti

21 Ağustos 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Spor Toto Süper Lig heyecanı başlasa da transfer hareketliliği bitmiyor. Takımların transfer yaz dönemindeki son ataklarının gerçekleştiği günlerde bir transfer atağı Fenerbahçe ekibinden gelecekti fakat hedefledikleri oyuncudan ret cevabı geldi. Kanarya’nın uzun zamandır gündeminde olan ve geçtiğimiz sezon Manchester United formasını terleten yıldız futbolcu Andreas Pereira içi tekrar pusuya yattı.

Oyuncu ile görüşmeler devam etse de bir türlü orta yol bulunamadı ve oyuncu en sonunda Sarı Lacivertli ekibin teklifini reddettiğini açıkladı. Bu açıklama sonrası ise şaşırtan bir olayın yaşanması gecikmedi. Belçika doğumlu Brezilyalı orta saha oyuncusunun transfer haberi gündeme bomba gibi düştü.

On Numara ve Kanat Pozisyonlarında Forma Giyebiliyor

Fenerbahçe’nin orta saha mevkisi için isim hedeflerinde Andreas Pereira de yer alıyordu. Oyuncu ile uzun zamandır temas kurulmuş fakat oyuncu Sarı Lacivertli yönetimin teklifini geri çevirmişti. Teklifin geri çevrilmesinden hemen sonra ise bir transfer haberi ile gündeme gelen Pereira, Brezilya ekiplerinden Flamengo ekibinin formasını giymeyi tercih etti. Yeni sezon için umutları sönen Fenerbahçe’nin ise yeni bir isim arayışına gireceği düşünülür iken transfer yaz döneminin bitmesi ile hızlı hareket edeceği tahmin ediliyor.

Yıldız oyuncu Pereira’nın Kanarya Fenerbahçe için önemli olmasının sebepleri arasında On numarada ve kanat pozisyonlarında formasını terletebilmesi büyük bir etken. Diğer yandan oyuncunun yetiştiği altyapıda büyük önem taşırken oyuncunun PSV altyapısı altında yetiştiği biliniyor. Kariyerini sağlam adımlarla ilerleten oyuncunun sonraki durağı Manchester United, Granada ve Lazio gibi dev ekipler olduğu bilinirken performansı ile adından uzun süre söz ettirdiği de bilinenler arasında yerini alıyor.

Brezilya Ekibi Flamengo’nun Resmi Transfer Açıklamasına Az Kaldı

Fenerbahçe’nin radarına giren fakat anlaşma sağlanamayan yıldız oyuncu Andreas Pereira, formasını terlettiği dev takımlardan sonra Brezilya ekiplerinden Flamengo’nun yolunu tuttu. Oyuncu ile kesinliği sağlayan Brezilya ekibinin resmi transfer açıklamayı yapması an meselesi olarak görülürken imzaların da en kısa sürede atılması bekleniyor. Gelecek sezon Brezilya ekibiyle formasını terletecek oyuncunun performansı ise şimdiden merak edilenler arasında yer alıyor.