Sergen Yalçın’dan Gelen Motivasyon Konuşması

Denizlispor’u farklı geçen Beşiktaş galibiyet serisini sürdürmek istiyor. Siyah beyazlı takım Sergen Yalçın oyuncuları ile yaptığı motivasyon konuşmasında, Yeni Malatyaspor maçında mutlaka 3 puanı almaları gerektiğini belirtti. Diğer yandan Sergen Yalçın, bir maç eksikleri olmasına rağmen Galatasaray’ın yalnızca 3 puan önde olduğunu ve bunun doğru yolda olduklarına dair bir işaret olduğunu belirtti.

Galibiyetten Başka Sonuç İstemiyor

Arka arkaya kazandıkları 3 galibiyet il birlikte yeni bir seri başlatan Beşiktaş’ta teknik direktör Sergen Yalçın, bunun yarın oynanacak olan Yeni Malatya sınavında da sürmesini istediğini belirtti. Tecrübeli çalıştırıcı, dünkü idman öncesi kısa bir motivasyon konuşması yaptı. Galatasaray’ın son 8 maçını kazanmasına rağmen Beşiktaş’tan sadece 3 puan önde olduğunu, üstelik Beşiktaş’ın bir maçının eksik olduğunu söyledi.

Bu durumun bile takımın doğru yolda olduğunun bir göstergesi olduğunu söyledi. He takımın zamanı gelince takılabileceğini söyleyen Sergen Yalçın, sezonun daha uzun olduğunu ligin sonucunun derbiler ile değil diğer maçlarla belli olduğunu belirtti. Bu sebeple bu tür karşılaşmalarda en az puan kaybı yapmaları gerektiğini söyledi.

Yeni Malatyaspor karşısında kesinlikle galibiyetten başka bir sonuç istemediğini söyleyen Sergen Yalçın, siyah beyazlı takıma bazen 1 puanın bile önemli olduğunu ama bu maçın o maçlardan olmadığını, 3 puandan başka sonuç kabul etmeyeceğini söyledi. Sergen Yalçın, yaşanan sakatlıkların normal olduğunu da belirtti.

Sergen Yalçın Keyifli

Önemli olan yerine oynayacak arkadaşların da her zaman hazır olması olduğunu ve bu takımın tüm bireyleriyle oynamaya hazır olduğunu, bu disiplinden taviz vermeden devam etmeleri gerektiğini söyleyerek motivasyon sağladı. Diğer yandan tecrübeli hoca antrenman sırasında da keyifli olduğu görüldü. Çalışmayı uzaktan izleyen Sergen Yalçın, gerektiğinde takıma müdahalede bulundu.

Beşiktaş, sezonun ilk yarısında çıktığı ilk 5 maçta 2 galibiyet, 1 beraberlik ile 7 puan toplamıştı. Siyah beyazlı takım ikinci dönemdeki aynı periyotta ise 10 puan elde etti. Bordo mavili takıma yenilip Antalya ile berabere kalan siyah beyazlı takım sırası ile Konya, Gençlerbirliği ve Denizlispor maçında galibiyet aldı.