SERGEN YALÇIN AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Süper Lig kapsamında oynanan 27. hafta mücadelesinde evinde kümede kalma savaşı veren yeşil siyahlı ekip Yukatel Denizlispor’u ağırlayan Süper Lig’de ezeli rakipleriyle şampiyonluk ipini göğüslemek adına kıran kırana mücadele veren Beşiktaş, ilk yarıda maçın fişini çekmiş ve mücadeleden 3-0’lık galibiyetle ayrılmıştı.

Beşiktaş, ilk yarıda şahane bir performans sergilerken, 2. yarıda Sergen Yalçın’ın isteklerine tam olarak yanıt verememişti. Yalçın, maç sonu oyuncularıyla yapmış olduğu görüşmede yaşanmış olan bu gelişmelere dair mühim açıklamalarda bulundu.

Süper Lig’e 3-0’lık Yukatel Denizlispor galibiyetiyle dönüş yaparken, Teknik Direktör Sergen Yalçın müsabakadan sonrasında soyunma odasında oyuncularıyla bir konum değerlendirmesi gerçekleştirdi. İlk yarıdaki futbola tam puan veren Yalçın’ın ikinci dönem için oyuncularına birtakım uyarılarda bulunmuş olduğu öğrenildi.

SERGEN HOCA’NIN AÇIKLAMALARI

Siyah-beyazlı teknik adamın, Maçın ilk yarısındaki futbol ve kazanma arzusu Beşiktaş’ı istediği hedeflere daha da yaklaştıracağını, İkinci yarıdaki performans ise ileride ciddi sıkıntılara niçin olabileceğini, kendisinin burada söylemek istediği şeyin ancak skoru çoğaltmak olmadığını, Kazanma tutkusunun son dakikaya kadar devam etmesi icap ettiğini, Oyunda kalan ve oyuna sonradan dahil olanların bu hırsı kaybetmemesi icap ettiğini, Şampiyonluk yarışında ancak iyi futbol ehil olmadığını ayriyeten Hırs ve şansın da oldukça mühim bulunduğunu belirtti. İlk yarıdaki ekip bütünlüğünden ve kazanma iştahından oldukça memnun bulunduğunu dile getiren Sergen Yalçın, yardımcılarıyla da bu durumu paylaştı.

HEM LİG HEM KUPA

Milliyet Gazetesi’nin haberine bakılırsa; Hem kupada bununla beraber ligde şampiyonluk mücadelesi verdiklerinin altını çizen deneyimli teknik adamın, birtakım noktalarda mühim sıkıntıları bulunduğunu, bunlara dikkat etmek zorunda olduklarını, tek bir galibiyetle bu işlerin bitmediğini, Nisan sonuna kadar bu yarışta hem oyunlarıyla bununla beraber kazanma arzularıyla oldukça iddialı bir durumda olmaları icap ettiğini, Bu yarışta yalnızca kendilerini olmadığını, mühim rakiplerinin de yarışın arasında bulunduğunu, bundan dolayı buna bakılırsa hareket etmeleri icap ettiğini vurgulandı.

Beşiktaş, ilk yarıda şahane bir performans sergilerken, 2. yarıda Sergen Yalçın’ın isteklerine tam olarak yanıt verememişti. Yalçın, maç sonu oyuncularıyla yapmış olduğu görüşmede yaşanmış olan bu gelişmelere dair mühim açıklamalarda bulundu.