Sergen Yalçın Nisan’ı İşaret Ediyor

Sergen Yalçın Nisan’ı İşaret Ediyor

1 Mart 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Beşiktaş Süper Lig’de ki şampiyonluğunu Galatasaray’a kaptırdı. Uzun bir süre boyunca aynı puanda ilerleyen ezeli rakipler Beşiktaş’ın 1 maç eksiği ile 1 ve 2. Sırada yer alıyor.

Siyah beyazlı takım mart ayında sadece Malatya deplasmanı içi İstanbul’dan ayrılacak. Beşiktaş’ta hedef ise 4’te 4 yaptıktan sonra Nisan ayını da kayıpsız bir şekilde geçirmek. Siyah beyazlı takım bu dönemde sırası ile Gaziantep FK, Başakşehir ve Fenerbahçe ile karşılaşacak.

Sergen Yalçın Şampiyonluk İstiyor

Şampiyonluğun en güçlü adaylardan biri olan Beşiktaş’ın teknik direktörü Sergen Yalçın, sezon sonuna kadar olan periyottaki dönemin planını şimdiden belirlediğini dile getirdi. İstatistiklerde Süper Lig’in en başarılı hocası olarak dikkat çeken Sergen Yalçın takımının mart ayını kayıpsız bir şekilde 4’te 4 yaparak geçirmesini istiyor.

Daha sonra ise Nisan ayında işi bitirebileceklerine inanıyor. Salı günü Malatyaspor deplasmanında oynayacakları maç sonra da Beşiktaş mart ayı boyunca kendi sahasından ayrılmayacak. Gaziantep, Başakeşhir ve Fenerbahçe maçları için İstanbul dışına çıkmak zorunda kalmayacak olan Sergen Yalçın ve ekibinin bu sürede daha iyi bir performans sergilemesi bekleniyor.

Takım içerisinde şehir dışına yolculuk ve farklı bir şehir de oynamak büyük bir etki sahibi. Mart ayında sahip oldukları bu avantajlı durumu iyi bir şekilde değerlendirmek istiyorlar. Sergen Yalçın, mart ayı boyunca 4’te 4 yaparak toplamda 12 puanı hanesine yazdırmak ve Nisan ayına 68 puan ile girmek istiyor.

11’de 11 Yaparlarsa Şampiyonlar

Denizlispor maçı sonrasında Sergen Yalçın Nisan ayının lig için final ayı olabileceğini söylemişti. Sergen Yalçın, mart ayından itibaren çıkacakları maçlarda 4’te 4 yapmaları durumunda Nisan ayına Süper Lig’de lider olarak girebileceklerini söyledi. Bu durumda Nisan ayında oynanacak olan 7 maçta da 7 galibiyet alırlarsa şampiyonluklarını ilan etmiş olacaklar.

11’de 11 yapmaları durumunda mayıs ayında en az 5-6 puan farkla lider olacaklarını düşünen teknik direktör Sergen Yalçın son düzlükte puan kaybetseler bile bu durumda sıkıntı olmayacağını düşünüyor. Tabii ki bu senaryoda ligde şu an birinci konumda olan Galatasaray’ın kayıplar yaşaması gerekiyor.