Sergen Yalçın Bugün Beşiktaş’ta Sözleşme İmzalayacak

Sergen Yalçın Bugün Beşiktaş’ta Sözleşme İmzalayacak

18 Haziran 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Sözleşme krizi ile adından sıkça söz ettiren Beşiktaş’ın deneyimli teknik direktörü Sergen Yalçın bugün Beşiktaş kongresinde tekrardan bir senelik sözleşme imzalayacak. Alınan bilgilere göre yönetimin teklif ettiği üç senelik sözleşmeyi reddeden Sergen Yalçın bir senelik sözleşme imzalamak istiyor.

Kongre sırasında ayrıca Şampiyonlar Ligi planlarına da değinecek olan siyah beyazlı yönetim Sergen hocanın geçen günlerde yönetime sunduğu transfer taleplerini tartışacak. Hem Süper Lig’de hem de Şampiyonlar Ligi’nde başarılı olmak isteyen Beşiktaş, Sergen Yalçın’ın taleplerini bir an önce karşılamak istiyor.

Geçen haftalarda başlayan transfer görüşmelerinden henüz bir sonuç alamayan siyah beyazlı ekip Sergen Yalçın’ın da talebiyle transfer sürecini hızlandıracak. Yeni futbolcuların Şampiyonlar Ligi karşılaşmasına yetişmesini isteyen Sergen Yalçın yönetimle ayrıca birlikte koordineli bir şekilde çalışmak istiyor.

Beşiktaş’ta Transfer Operasyonu Başladı

Siyah beyazlı ekip transferleri bir an önce gerçekleştirmek için düğmeye bastı. İddialara göre Sergen Yalçın takıma en az 7 transfer yapılmasını istiyor. Takımda tutmak istediği isimler olduğu öğrenilen Sergen Yalçın gerekirse takımı bütçe bulmak için var olan oyuncuların da satılabileceği sinyalini verdi.

Sergen Yalçın’ın ilk hedefinin takımın toplu olarak performansını arttırmak olduğu düşünülürken bu amaç için de ilk yapılacak şeyin transferler olduğu gözüküyor. Transferleri bir an önce gerçekleştirerek takımı liglere hazırlamak isteyen Sergen Yalçın yönetim ile iletişim halinde.

Transfer operasyonunda Beşiktaş’ın ilk hedefi golcü bulmak olacak. Geçen sezon takımda çok iyi bir performans gösteren Aboubakar Al Nasr ile anlaşarak Beşiktaş’a veda etmişti. Aboubakar yokluğunda takımda net golcü bulunmayan Beşiktaş’a acil olarak golcü arayışına girilecek. Sergen Yalçın’ın da isteğinin bu yönde olduğu iddia edilirken yönetimin golcü arayışlarına başladığı biliniyor.

Yerli Oyuncular Önem Taşıyor

Özellikle Süper Toto Süper Lig için yerli oyuncuların sayısı da Beşiktaş için büyük önem taşıyor. TFF’nin yabancı oyuncu kuralından sonra Beşiktaş kendisine B planı hazırlıyor. Sezon içinde yerli oyuncuları ile de parlamak isteyen siyah beyazlı ekip öncelikle olarak takımda bulunan Türk yıldızları takımda tutmak istiyor.

Kendi oyuncuları muhafaza etmeyi planlayan Beşiktaş yeni Türk yıldız arayışına da girişecek. Türk oyuncu sayısını arttırarak yabancı oyuncu kuralıyla bir problem yaşamak istemeyen Sergen Yalçın ve siyah beyazlı yönetim planlamalarını buna göre yaptı.