RADAMEL FALCAO YOLCU

Kolombiyalı golcünün 6 maç daha kaçırması bekleniyor. Bu gelişmelerin arkasından sarı-kırmızılı idare tecrübeli futbolcu ile alakalı sonucu verdi.  Kolombiyalı futbolcu kati olarak gönderilecek. Cimbom’un biletini kestiği Falcao’nun en ciddi adayı ise Inter Miami. Galatasaray, dönem içinde kulübe resmi transfer teklifi gelmesi halinde Falcao için bonservis bedeli istek etmeyecek.

YÖNETİM BİLETİNİ KESTİ

Sarı Kırmızılı ekip Galatasaray’da oynadığından daha çok resmi maç kaçıran ve hem taraftar hem de yönetimin gözünden düşen Radamel Falcao, sakatlığından değil umursamaz tavırları ile reaksiyon topladı. Antalyaspor karşılaşmasında 46. dakikada oyuna dahil olup, ancak 29 dakika sahada kalabilen ve yine sakatlanıp sahayı terk eden 34 yaşındaki forvetin doğrudan soyunma odasına gitmesi sarı-kırmızılı camiayı şaşkına çevirdi.

Maçı protokol tribününden takip eden kulüp yöneticileri, Radamel Falcao‘nun devamlı tekrarlanan sakatlığının değil, tavrının fazlaca önemli olduğuna vurgu yaparak bunu kendi aralarında sorguladığı belirtildi.

Oyuncunun soyunma odasına giderek umursamaz bir tavır takındığı ve bu şekilde davranarak takımla herhangi bir bağının kalmadığını net biçimde gösterdiği yorumları yapıldı. Galatasaraylı yöneticilerin, “Tecrübeli bir oyuncu bu şekilde davranmaz. Sakatlansa bile iki üç dakika bekler en azından rakibi oyalar.

Soyunma odasına derhal duş almaya gidiyorsun. O vakit dön, birkaç dakika da maçı izle. Sakatlanıyorsun hiç değilse iki dakika sahada kal da oyuna girecek Sekidika’nın ısınması için vakit olsun” diye tepkiler gösterdikleri öğrenildi. Galatasaray’da Falcao’nun bitmeyen sakatlıkları, Diagne’nin istenen düzeyde olmaması sebebiyle dönem içinde ne olursa olsun golcü transferi yapılması sonucu alındı. Bu mevzuda çalışmaların başlandığı belirtildi.

ÜLKESİNİN BASININDA DA YER ALDI

Radamel Falcao’nun Galatasaray’daki performansı ülkesi Kolombiya basınında da gündeme oturdu. Sarı-kırmızılıların Falcao’dan bir türlü beklediği etkiyi göremediğini vurgulayan Kolombiya basınında, “Sakatlanması hayal kırıklığı yarattı. Aylar sonrasında oyuna girdi fakat sadece 32 dakika oynayabildi.

2020 yılında Kolombiyada hayal kırıklığı yarattıktan sonrasında 2021’e de kötü bir giriş yaptı” ifadeleri kullanıldı. Süper Lig’de 16. haftada iki ‘9’ numara ön plana çıktı. Cumartesi akşamı Galatasaray’da Radamel Falcao sıkıntısı yaşanırken, Hatayspor’da Boupendza parlamaya devam etti.

Son 5 günde 6 gol atan Hatayspor’un golcüsü, bilhassa önceki gün Konyaspor’a karşı attığı 2 golle takımına 3 puanı kazandırdı. Aynı saatlerde evinde Antalyaspor’u misafir eden Galatasaray’da ise 45’te oyuna giren Falcao, ancak 29 dakika arasında sakatlandı, oyunu bıraktı. Boupendza aynı anlarda takımına galibiyeti getirirken, aynı Antalyaspor’a 4 gün önce deplasmanda 4 gol birden atarak doruk yapmıştı.