Mostafa Mohamed Transfer İçin Görüşme Yaptı

Mostafa Mohamed Transfer İçin Görüşme Yaptı

11 Mart 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Sarı kırmızılı takımın devre arası transfer döneminde kadrosuna eklediği Mısırlı oyuncu Mostafa Mohamed beklenmedik bir şekilde takımın kısa süre içerisinde yıldız ismi oldu.

Çıktığı maçları golsüz geçmeyen genç oyuncu gösterdiği yüksek performans ile Galatasaray’ın takdirini toplamıştı. Sarı kırmızılı takım Mısırlı oyuncunun 4 milyon dolar satın alma opsiyonu ile bonservisini almaya hazırlanırken Mostafa Mohamed’den şaşırtan bir hamle geldi.

Galatasaray’ın devre arası transfer döneminde Ocak ayında Mısır’ın Zamalek takımında kadrosuna kiralık olarak eklediği Mostafa Mohamed attığı goller ile hem sarı kırmızılı takım yönetimini hem de taraftarı şoke etmişti. Takım oyuncunun bonservisini almaya hazırlanırken şok bir gelişme ile sarsıldı.

Premier Lig’e Aklı Kaydı

Galatasaray kariyerine beklenmedik bir başarı ile başlayan Mostafa Mohamed’in bu performansı İngiltere Premier Lig takımlarının da dikkatini çekti. Premier Lig takımlarının Mostafa Mohamed’e talip olduğu iddia edilmişti. Premier Lig ekiplerinin kendisine talip olduğunu öğrenen 23 yaşındaki santrafor oyuncusu gelen haberler üzerine harekete geçmeyi tercih etti ve konu hakkında takımı Zamalek ile iletişime geçti.

Mısır’da yayınlanan Akhbar Elyom gazetesinde çıkan haberlere göre Mostafa Mohamed bonservisini elinde bulunduran Zamalek kulübünün yöneticileri ile iletişime geçti ve kendisine talip olan Premier Lig takımları hakkında bilgi aldı.

Yıldız futbolcunun yaptığı bu görüşmeler akla şu anda oynadığı Galatasaray’ı aradan çıkararak yeni sezonda Premier Lig takımlarından biri ile yoluna devam etmek istediği fikirleri geldi. Yıldız futbolcu görüşme sonunda Crystal Palace’in kendisi için Mısır ekibi Zamalek’e teklif yapıp yapmadığını sorduğu ve teklif yapıldığı takdirde kendisinin bilgilendirilmesini istedi.

Galatasaray’ın Kararı Değişecek Mi?

Mısır takımı Zamalek’in idarecileri ise Crystal Palace kulübünden şu ana kadar herhangi bir teklif gelmediğini Mostafa Mohamed’e iletti. Ocak ayından bu yana Galatasaray ile 6 lig maçına çıkan ve forma giydiği maçlarda toplamda 5 gol elde eden Mostafa Mohamed’in kupada da 1 golü var.

Galatasaray’ın 2 milyon dolar karşılığında 1.5 seneliğine kiraladığı Mostafa Mohamed’in 4 milyon dolarlık satın alma opsiyonu var. Sarı kırmızılı takım en yakın zamanda oyuncunun bonservisini almak isterken Mostafa Mohamed’den gelen hamle takımda soru işareti oluşturdu.