Mısırlı Golcüye Yeni Talip

Mısırlı Golcüye Yeni Talip

9 Ekim 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Mısırın Zamalek kulübünden kiralık satın alma opsiyonuyla takıma katılmış olan Mostafa Mohamed yaz transfer döneminde Fransa Ligue 1 ekiplerinden Bordeaux takımına son anda transferi gerçekleşmemişti.

Mostafa Mohamed’i takip eden takımlar arasına bu kez Ukrayna’nın önemli takımlarından Shakhtar Donetsk talip oldu.

Shakhtar Donetsk yetkilileri ilk teması Mostafa Mohamed’in menejeri ile gerçekleştirdi. Ukrayna temsilcisi Mohamed’in menejerinden oyuncunun durumu ile ilgili bilgi aldı.

Opsiyon İkilemi

Sezon başında sarı kırmızılı ekip Mısırlı forvetin opsiyonunu kullanıp alma konusunda tereddüt yaşıyordu. Fakat tekrar performansını artıran toplu oyuna etkisinin de üzerine koyan oyuncu kafalardaki soru işaretlerini sildi.

Yaz transfer döneminde Fransa ekibi Bordeaux’un sağlık kontrollerinden bile geçmişti fakat son anda transferi olumsuz sonuçlanmış ve sarı kırmızılı ekibe dönmüştü. Fransa ekibi ise bu transferin gerçekleşememesi üzerine üzüntülerini dile getirmişti.

Ukrayna temsilcisi Shakhtar Donetsk Mısırlı oyuncu Mohamed’i takibe aldı. Ukrayna ekibinin listesinde yer alan Mısırlı oyuncunun menajeri ile görüştüğü ve oyuncunun bonservisi hakkında bilgiler aldı.

Bonservisi hala Mısır takımı Zamalek’te bulunan oyuncunun transfer durumu biraz karışık olduğu için Shakhtar Donetsk’in kafasında soru işareti olan bir durum Sarı kırmızılı takım ise Golcü oyuncunun bonservisini alınması hakkında tereddütlerini gidermeye başladı.

Mostafa Mohamed’in bonservisinin alınması belli ki oyuncunun satılmasında da kulübün elini güçlendirebilir. Devre arası transfer dönemi başlamadan önce Galatasaray kulübü ile temasa geçme hazırlığında bulunuyor.

Shakhtar için Mostafa İhtiyaç

Yaz transfer döneminde Shakhtar Donetsk Hollanda ligi takımlarından Ajax forması giyen 20 yaşındaki Burkina Faso’lu forvet oyuncusu Lassina Traoré’yi 10 milyon Euro karşılığında transfer etmişti. Ukrayna liginde sezona harika bir şekilde başlangıç yapan Burkina Faso’lu genç forvet talihsiz bir şekilde dizinden sakatlanmıştı.

Bu sakatlıktan dolayı genç forvet sezonu kapattı bu sebeple Shakhtar Donetsk takımı için acil bir forvet ihtiyacı doğdu. Shakhtar’ın rakiplerinden olan Zorya’da kiralık olarak forma giyen Fenerbahçeli Allahyar ile ilgilendiği iddia ediliyordu fakat gelen bilgilere göre ibre Mısırlı Mostafa Mohammed’i gösteriyor.

Shaktar’ın Rakibi Bordeaux

Mısırlı golcünün rize maçında takım oyunu katkısı ve sürekli çalışıp pes etmeyip savunma katkısı dahi vermesi kafalardaki soru işaretlerini silmeye başladı. Sarı kırmızılılar Mostafa’nın bonservisini 4 milyon dolar olan satın alma opsiyonunu kullanarak 2021 sonunda almayı planlıyor.

Yaz transfer döneminde Bordeaux’a transferi gerçekleşmemişti. Mısırlı golcü için Bordeaux hala bekleme halinde devre arasında tekrar Galatasaray ile masaya oturması bekleniyor.