Milli Futbolcular Üç Büyüklerin Transfer Listesinde

Milli Futbolcular Üç Büyüklerin Transfer Listesinde

8 Haziran 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Türkiye Futbol Federasyonu, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile gelecek sezon tüm takımları ilgilendiren bir konuyu açıkladı. Buna göre özellikle Süper Lig takımları önümüzdeki sezon ilk 11’de en az 3 yerli futbolcu oynatmak zorunda kalacak. Bu yüzde Türkiye Futbol Federasyonui önüzümdeki günlerde Kulüpler Birliği Vakfı’nın uyarısına uymaz ve bu kararı sürdürür ise  Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş, bunun için şimdiden yerli ve başarılı futbolcular için transfer girşimlerini sürdürmeye hazırlanıyor.

Üç Büyüklerin Kenan Karaman ve Kaan Ayhan İsteği

Hem Fenerbahçe’nin hem Galatasaray’ın hem Beşiktaş’ın transfer etmek istediği Kenan Karaman’dan üç büyüklere önemli bir mesaj geldi. Gelen bilgilere bu üç takım, Milli futbolcu için tüm kozlarını ortaya koyacaklar. Son haberlere göre Kenan Karaman’ın menajeri geçtiğimiz günlerde İstanbul’a geldi ve Milli futbolcunun istemiş olduğu 1.2 milyon euro’luk maaş talebini üç büyüklere iletti.

Bu yüzden tüm taraflar arasındaki pazarlıklar önümüzdeki günlerde de devam edecek. Üç büyükler transfer listesindeki bir diğer öneml isim ise Kaan Ayhan oldu. 26 yaşndaki Milli futbolcu, kendisi ile ilgilenen başta üç büyükler olmak üzere diğer takımlara gönderilen ve ardından bir bilgilendirme yapıldı. Buna göre Milli futbolcunun transferdeki kararını özellikle EURO 2020’den sonra vermesi bekleniyor. 

Kenan Karaman ve Kaan Ayhan’ın Form Durumları

Futbolculuk kariyerine 2018 – 2019 sezonunda  bu yana Almanya’nın ikinci lig takımlarından Fortuna Düsseldorf’ta devam eden Milli futbolcu Kenan Karmaan, geride bıraktığımız üç sezonda bu takımın formasını giydi. Burada 49’u ilk 11 olmak üzere toplamda 72 maçta görev yapan 27 yaşındaki futbolcu, toplamda 16 gol atıp 5 de asist yapmayı başardı. Öte yandan futbolculuk kariyerini İtalya’nın Sassuolu takımında sürdüren bir diğer Milli futbolcu ise Kaan Ayhan. Kariyerine Almanya’nın Schalke 04 ve Fortuna Düsseldorf takımlarında oynarak başlayan Kaan Ayhan, 2020 – 2021 sezonunun başında İtalya’ya transfer olmuştu. Burada bir sezonda 7’si ilk 11 olmak üzere toplamda 20 maçta görev yapan 26 yaşındaki futbolcu, geride bıraktığımız sezonda gol veyaz asist katkısı sağlayamadı.