Miha Zajc Fenerbahçe’ye 4 Milyon Kazandıracak

Miha Zajc Fenerbahçe’ye 4 Milyon Kazandıracak

29 Ocak 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Devre arası transfer sürecinde harcama limiti sorunu yaşayan sarı lacivertli ekip, yeni transferlerine lisans çıkartabilmek için bazı oyuncularında gönderme kararı aldı. İtalyan ekibi Brescia’ya gitmesi planlanan isim ise orta saha mevkii sporcusu Miha Zajc olacak.

Devre arasında harcama limiti sorununa takılan Fenerbahçe ekibi, Miha Zajc’ı İtalyan kulüplerinden olan Brescia’ya gönderme kararı aldı. Orta saha mevkii oyuncusu için anlaşılan ücret ise 4 Milyon Euro.

Süreç Netleşirse Simon Falette’nin Lisansı Çıkacak

İtalyan ekiple anlaşan sarı lacivertli yönetimde ise 31 Ocak’a az bir zaman kala, transfer sürecinde hızlanma söz konusu. Durumun hızlanması adına İtalya’ya giden Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, takımının Zajc ile alacağı 4 Milyon Euro ile Simon Falette’nin de lisans alma sürecini hızlandıracak.

Kanarya ekibinde ayrıca, Lisans Kurulu’na karşı savunulacak yeni bir tez de söz konusu olabilir.

Sarı lacivertli yönetimde, mali işlere bakan yöneticiler de, harcama limiti sorununun ardından yeni bir banka ile görüşmeye başladı. Finansal yapılandırma süreci için yeni kararların alınması ve yeni bankalarla anlaşma olması edinilen bilgiler arasında yer alıyor.

Son karar için ise Brescia’dan 24 saat içerisinde gelecek netleşme kararı bekleniyor. İtalyan ekibin net yanıtını bu süreç içerisinde vereceği bildirildi.

 

.