LİDER TRABZONSPOR’DA EDGAR VE DJANİNY 1 AY YOK

LİDER TRABZONSPOR’DA EDGAR VE DJANİNY 1 AY YOK

11 Kasım 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Bordo mavili takım lider Trabzonspor bu sezon süper lig de fırtına gibi esmeye devam ediyorlar.  Karadeniz ekibi Süper Lig’de ilk 12 hafta sonunda topladığı 30 puanla lider konumda bulunan Trabzonspor bu sezon şampiyonluk hasretine son vermek istiyorlar.

Bordo mavili takım devre arası transfer çalışmalarında da devem eden Karadeniz ekibi Afrika Kupası nedeniyle iki oyuncusundan 1 ay boyunca faydalanamayacak. Gineli stoperi Edgar Ie ve Yeşil Burun Adalı golcüsü Djaniny, Afrika Kupası’nda ülkelerinin milli takım formalarını giyecekleri için bordo mavili takımı 1 ay yalnız bırakacaklar.

 

DEVRE ARASI TRANSFERİ EDGAR VE DJANİNY GÖRE OLACAK

Bordo mavili takım Trabzonspor da şampiyonluk yolunda takıma devre arasında kadroda düşünülen eksik bölgelere takviye yapacak olan takım çalışmalarına devam ediyorlar.

Devre arasındaki transfer dönemini iyi değerlendirmek isteyen bordo mavili takım iki oyuncunun ocak ayında en az 1 ay olamayacakları nedeni ile devre arasında transferlere oyuncularına göre karar verecekler gibi.

Bordo mavili takımın Gineli stoperi Edgar Ie ve Yeşil Burun Adalı golcüsü Djaniny, Afrika Kupası’nda ülkelerinin milli takım formalarını giyecekler. Karadeniz ekibi iki futbolcusundan 1 ay süreyle yararlanamama durumuyla karşı karşıya kalmış durumdalar ki bu da şampiyonluk yolunda takım için oldukça zorlu bir süreç olacak.

Bu iki oyuncunun yokluğunda devre arası transfer çalışmaların bu yönde devam ettirecek olan tecrübeli Teknik direktör Abdullah Avcı da ara transfer dönemi için yapılan çalışmaları Edgar ve Djaniny üzerinden şekillendirmeyi planlıyor.

Savunmacısı be Santraforunu kaybedecek olan tecrübeli teknik adam Abdullah Avcı bordo mavili yönetime devre arsında ki transfer döneminde bu iki bölgeye oyuncularının yokluğunda takviye yapılmasını isteyecek.

Afrika kupasına gidecek olan iki oyuncusu 9 Ocak 2022 tarihinde başlayacak ve 6 Şubat 2022’de oynanacak final maçıyla son bulacak turnuvada takımını yalnız bırakacaklar.

SAKAT VE CEZALILAR TAKIMA DÖNÜYOR

Lider Trabzonspor süper lig de yoluna emin adımlar ile şampiyonluk yürüyüşünü devam ettiren takım yenilgisiz olarak liderlik koltuğunda rakiplerine attığı puan farkı ile oturuyor.

Lider takım Trabzonspor süper ligde verilen milli arada yaralarını sarmaya devam ediyorlar. Karadeniz ekibinde Gaziantep FK mücadelesinde cezasını dolduran Edgar Ie’nin yanı sıra tedavileri devam eden Peres, Koita ve Hüseyin takıma dönecekler.

Süper lig de milli ara sonrasında Gaziantep FK maçına çıkacak olan bordo mavili takım da Beşiktaş maçında kart gören Uğurcan Çakır cezalı duruma düşerken zorlu karşılaşmada takımını yalnız bırakacak. Bordo mavili takımda sağ diz ön çapraz bağları kopan Gervinho ve 3-4 hafta sahalardan uzak kalması beklenen Yunan oyuncusu A. Bakasetas dışında tam kadro ile çıkması bekleniyor.

Bordo mavili takım milli arada yaralarını sararak milli ara dönüşünü güçlü yapmak isteyecekler.