LİDER TRABZONSPOR HATA YAPMADAN YOLUNA DEVAM EDİYOR

LİDER TRABZONSPOR HATA YAPMADAN YOLUNA DEVAM EDİYOR

21 Aralık 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper Lig’in lideri bordo mavili takım Trabzonspor ligde 27 maçlık yenilmezlik serisini Geçen hafta Antalyaspor deplasmanında son bulurken bir hafta Süper Lig de kendi sahasında en yakın takipçilerinden olan Hataysporu konuk etmişlerdi.

Karadeniz ekibi Lider Trabzonspor’u zorlu mücadelede ilk yarıda buldukları 2 gol ile 3 puanı almışlardı.

Lider Trabzonspor süper lig de 17. Hafta sonun da puanını 42’ye çıkararak liderliğini devam ettirirmiş oldular.

TRABZONSPOR’DA ABDULAH AVCI FAKTÖRÜ ÖNEMLİ

Bordo mavili takım Lider Trabzonspor’da geçen sezon takımın başına geçen tecrübeli teknik adam Abdullah Avcı geçen sezon takımı aldığı yer ile bu sezonki Süper Lig’deki liderlik koltuğunda oturan takım tamam farklı.

Karadeniz takım lider Trabzonspor ‘da takımın başına geçen tecrübeli teknik adam Abdullah Avcı ile iki sezon da çıktıları 48 süper lig maçında sahadan sadece 4 karşılaşmadan mağlup olarak sahadan ayrıldılar.

Süper lig de uzun süredir yenilmeyen bordo mavili takım lider Trabzonspor 30 karşılaşamdan galip olarak ayrılırken 14 lig maçından da sahadan beraberlik ile ayrıldılar. Tecrübeli teknik adam Abdullah Avcı aldığı galibiyetler ile de 2,16 puan ortalaması yakalayarak bu sezon süper bir sezon geçiriyorlar.

Tecrübeli teknik adam Abdullah Avcı bu sezon takımın transfer politikasında da oldukça doğru hamleler yaparak takıma kazandırdığı oyuncuların takıma verdiği katkıda bir hayli fazla oldu.

TRABZONSPOR TARAFTAR DESRTEĞİNİ KAYBETMEDİ

Bordo mavili takım Lider Trabzonspor’ da taraftar desteğini bu sezon her zaman fazlası ile kendi sahalarında hissetmiş durumdalar.

Tecrübeli teknik adam Abdullah Avcı ‘da her karşılaşma sonun da zaten büyük teşekkür ettiği taraftarı hiçbir zaman kendi sahasında takımını yalnız bırakmadılar.

Süper lig de alınana bu iyi sonuçlar ile de liderlik koltuğunda tek basına kalarak süper lig de sezonun en erken şampiyonluk şarkıları söylenen yılı da oldu diye biliriz.

Uzun süredir kentte şampiyonluk yaşamayan taraftar çok erken den şampiyonluk kutlamalarına başlamış durumdalar ki oldukça da bu konuda haklılar.

Rakipleri ile her hafta açılan puan farkı sonrasında takımlarına da güvenleri artarak her maça ayrı bir ilgi gösteriyorlar.

Maç haftası Trabzon’ a ülkenin her yerinden taraftarlar akın ederken maç bileti bulmakta bile zorlanıyorlar

TRABZONSPOR TECRÜBELİ KADROSU İLE RAKİPLERİNİ GERİDE BIRAKTI

Bordo mavili takım Lider Trabzonspor sezon öncesinde yaptığı nokta atışı transferler ile  kadrosunu güçlendiren takım en önemli ağrısı da takımı tecrübeli oyuncularından  kurulmuş olması.

M. Hamsik, A. Bakasetas gibi önemli oyunculara sahip olan bordo mavili takım tecrübeli isimler ile rakiplerine göre kadrosunda ki oyunculardan dolayı da bir adım öndeler.

Kalede Uğurcan Çakır ‘ın performansı ile orta sahada Abdülkadir ‘in geri dönmesi takım da ki bazı taşları yerli yerine koymuş oldu.