GALATASARAY KENDİ SAHASINDA BAŞAKŞEHİR ENGELİNİ AŞAMADI

GALATASARAY KENDİ SAHASINDA BAŞAKŞEHİR ENGELİNİ AŞAMADI

21 Aralık 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper Ligin 17. Hafta maçında sarı kırmızılı takım Galatasaray kendi sahası NEF Stadyum’ unda konuk ettiği İstanbul Başakşehir ile karşı karşıya geldiler.

Karşılaşma sonun da iki takım da puanları paylaşarak sahadan 1’ er puan ile ayrılırken karşılaşmanın 20’ dakikasında konuk takım İstanbul Başakşehir S. Okaka ‘nın şık golü ile ilk yarıyı önde kapatan taraf oldular.

İkinci yarı da ise sarı kırmızılı takım da oyuna sonradan dahil olan Mostafa Mohamed 87’ dakikada takımın beraberlik golünü atarak takımına 1 puanı getirdi.

Sarı kırmızılı takım Galatasaray 17. Haftayı 24 puan ile tamamlayarak 10. Sıraya kadar gerilerken, konuk takım İstanbul Başakşehir ise 29 puan ile 3. Sırada yer aldılar.

SARI KIRMIZILI GALATASARAY TAKIMI SÜPER LİG’DE KAYBOLDU

Sarı kırmızılı takım Galatasaray zorlu mücadeleye ön alanda ki oldukça etkili olan presiyle başlayarak rakibi İstanbul Başakşehir ‘i kolay kolay rahat çımasını engelleyerek hata yapmalarını istediler. Bu tavırları ile aslında maçın başında rakibinin en güçlü yönünü kullanmamasını istediler. Bunun yanında rakibin baskısını da iyi karşılayan İstanbul Başakşehir kontrollü oyunları ile baskıdan kolay kurtuldular.

İstanbul Başakşehir top ile çıkışlarını her zaman etkili olan takım bu karşılaşmada da kendi sahasından etkili çıkışları oldu.  Özellikle de sarı kırmızılı takımın sağ tarafını bu anlamda iyi kullandılar.  A. Yedlin ‘in tarafında savunma arkasına iyi sarkan İstanbul Başakşehir aradıkları golü de o bölgeden yakaladılar. Konuk ekip İstanbul Başakşehir ‘in bulduğu gol de sol bek Hasan Ali’ nin gol öncesi topla buluştuğu yer ve öncesinde Chadli’ nin yaptıkları geçene hafta Kasımpaşa’ ya attıkları ilk golün neredeyse aynısı diye biliriz.

Savunmada etkili olan sarı kırmızılı takım gol pozisyonun da iki stoperi’ de Okaka’ ya gol iznini vermek zorunda kaldılar ki oldukça kolay ve basit bir gol oldu diye biliriz.

Karşılaşmada ikinci yarının sonlarına doğru sarı kırmızılı takım aradıkları golü bulmakta zorlandılar. Oyunu neredeyse tek kaleye çevirmelerine rağmen aradıkları gol de çok geç gelince son dakikalar tamamen doldur boşalt, sağlı sollu ortalar ile geçildi.

BAŞAKŞEHİR BU HAFTADA KAYBETMEDİ

İstanbul Başakşehir’ de genç teknik adam Emre Belözoğlu ile süper lig de yenilmezlik serisine devam ettiriyorlar.

Süper lig de Emre Belözoğlu ile beraber İstanbul Başakşehir üst üste son 9 maçında da mağlup olamadan yoluna devam ediyorlar. 9 maçta sadece 2 beraberlik alarak lig de üst sıralara doğru tırmanıyorlar.

HAKEM ZORBAY KÜÇÜK MAÇIN ÖNÜNE GEÇTİ

Zorlu karşılaşmada hakem kararları gene maçın önüne geçmiş durumda. Maç sonun da soyunma odası koridorlarında sarı kırmızılı takımın genç oyuncusu Kerem Aktürkoğluna Yalancı diyen hakem sonrasında ise Arda Turan’ a da bana da mı ayakkabı fırlatacaksın diye sözler sarf eden hakem büyük eleştiri almıştı.