KONYASPOR TRANSFERİ BİTİRDİ

İttifak Holding Konyaspor, Süper Lig’in sarı kırmızı ekibi Galatasaray’ın 24 yaşındaki kanat oyuncusu Jesse Sekidika’yı içinde bulunduğumuz sezonun sonuna kadar kadrosuna kattı. İttifak Holfing Konyaspor, Süper Lig’in sarı kırmızı ekibi Galatasaray’dan Sekidika’yı kiraladı.

Konya Büyükşehir Stadyumu’nda gerçekleşen imza töreninde yeni geçirme Jesse Sekidika, kendisini yeşil-beyazlı renklere bağlayan sözleşmeyi imzaladı. 71 numaralı formayı giyecek oyuncu, Konyaspor Kulübü’ne bu fırsatı verdikleri için teşekkür ederek, oldukça minnettar bulunduğunu söyledi.

SEKİDİKA’NIN AÇIKLAMALARI

Sekidika, Konyaspor’un büyüklüğünü, iyi mi bir toplum bulunduğunun bilincinde bulunduğunu, kulüp için elinden geleni yapacağını aktarırken, her şey için teşekkür etti.

Karşılama hakkındaki kulübe geldiğim ilk andan itibaren oldukça güzel şeylerle karşılaştığını, oldukça güzel bir karşılama yapıldığını ve her insanın oldukça samimi bulunduğunu aktarırken, Eşini bile aradığını, onunla konuştuğunu, stadyuma ulaştığında yaşamı süresince unutamayacağı bir armağan aldığını, Eşinin de bu durumdan oldukça sevinçli bulunduğunu ve bunların karşılığını normal olarak sürem süresince karşılayacağını belirtti ve Umarım hep birlikte sevinçli oluruz benzer biçimde konuştu.

Sağ ve sol kanat mevkilerinin yanı sıra santrafor pozisyonunda da oynayan Nijeryalı futbolcu Süper Lig’de bu sürem vazife almış olduğu 6 maçta 1 gol kaydetti.

OYUNCU’YU TANIYALIM

14 Temmuz 1996 doğumlu Jesse Tamunobaraboye Sekidika, Türk kulübü Galatasaray’da kanat oyuncusu olarak oynayan Nijeryalı bir futbolcu. Nijerya metropolü Port Harcourt’ta doğmuş Sekidika, evvela İngiltere’de Leicestershire merkezli hususi yatılı okul Brooke House College’da kanat oyuncusu olarak canlandırırken keşfedildi.

Orada etkilendikten sonra, 2013 Keele Kupası’nda Stoke City’de tecrübe etme yapmış oldu ve onu Carrington antrenman sahasında antrenman oluşturmaya çayır eden Manchester United izcilerin dikkatini çekti. Ancak, İngiliz emek harcama izninin katı gerekliliği ve Avrupa Pasaportuna haiz olmaması sebebiyle Jesse’ye Stoke City ya da Manchester United’da kontrat öneri edilemedi.

Sekidika Türkiye’ye taşındı ve Eskişehirspor ile simgesel bir miktar için antak kalma imzaladı. Ocak 2020’de Süper Lig tarafı Galatasaray ile kontrat imzaladı. Sekidika sıkı bir antrenman yapmış oldu ve Altay ile hazırlık maçı yapmış oldu. Dostluk maçının arkasından Sekidika, sezonun yeni başladığını ve mükemmel bir futbol kulübünde oynayacağı için oldukça heyecanlı bulunduğunu söylemişti. 29 Ocak 2021’de 20-21 Sezonunun sonuna kadar kiralık olarak Konyaspor’a katıldı.