KARTAL’ BEŞİKTAŞ’TAN MHK’YA İSYAN

KARTAL’ BEŞİKTAŞ’TAN MHK’YA İSYAN

2 Nisan 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper Lig kapsamında şampiyonluğun en büyük adaylarından olan siyah-beyazlı ekip Beşiktaş 1 maç eksiği olmasına rağmen en yakın rakibi sarı-kırmızılı ekip Galatasaray’ın 3 puan önünde zirvede bulunuyor. Süper Lig’in lideri siyah-beyazlı ekip Beşiktaş, Fenerbahçe derbisinde görev yapan hakem Halil Umut Meler’in oynanacak Kasımpaşa karşılaşmasının hakemi olmasının ardından Merkez hakem kuruluna eleştiri okları çevirerek, Merkez hakem Kurulu’ndan konu ile alakalı bir aydınlatma beklediklerini açıkladı.

BEŞİKTAŞ’IN AÇIKLAMASI

2022 Dünya Kupası elemeleri kapsamında oynanacak karşılaşmalar nedeniyle Süper Lig’e verilen milli aranın ardından Lig kapsamında oynanacak olan Kasımpaşa mücadelesinde hakem Halil Umut Meler’in görev yapacağı açıklanmasının ardından Süper Lig’in Siyah beyazlı ekibi Beşiktaş Merkez hakem kuruluna isyan etti.

Süper Lig kapsamında milli aradan önce oynamış oldukları son git karşılaşmasında Fenerbahçe’ye karşı oynanan derbide görev yapan Halil Umut Meler’in milli aranın ardından yapılacak olan Kasımpaşa mücadelesinde orta hakem olarak görev yapacağı belirlenmesinin ardından Süper Lig’in Siyah beyazlı ekibi Beşiktaş Merkez hakem Kurulu’ndan açıklama talep etti.

Beşiktaş Kulübü tarafından yapılan açıklamada Merkez hakem kurulunun hakem Halil Umut Meler’i, teknik direktör Sergen Yalçın’ın yapmış olduğu açıklamadan sonra tarihte daha önce örneği bulunmamasına rağmen art arda iki kez bir Süper Lig karşılaşmasında Beşiktaş’ın yapmış olduğu mücadelede hakem olarak atandığı belirtilirken, Merkez hakem kurulunun konu ile ilgili Makul bir açıklama yapması talebinde bulunuldu.

MELER’İN BEŞİKTAŞ MAÇLARI

2020/2021 sezonunda hakem Halil Umut meler, 19 Eylül 2020 tarihinde Beşiktaş’ın ev sahipliği yapmış olduğu Antalyaspor karşılaşmasında 1-1 berabere kalınan mücadelede orta hakemlik görevi yaparken, 20 Aralık 2020 tarihinde oynanan ve Beşiktaş’ın evinde Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor a karşı 40’lık skorla kazanmış olduğu karşılaşmada da orta hakemlik görevini yapmıştı.

Tarihler 31 Ocak 2021’i gösterirken Beşiktaş’ın evinde Trabzonspor’a 2-1 mağlup olmuş olduğu karşılaşmada Halil Umut meler orta hakemlik görevi yapmıştı. 11 Şubat 2021 tarihinde siyah-beyazlı ekibin İttifak Holding Konyaspor konuk olduğu ve karşılaşmayı 4-3 kazandığı Ziraat Türkiye Kupası mücadelesinde Halil Umut meler video yardımcı hakem odasında görev yapmıştı.

Milli aranın hemen öncesinden 21 Mart 2021 tarihinde oynanan Beşiktaş Fenerbahçe derbisinde de orta hakemlik görevini Halil Umut meler yapmış ve karşılaşma 1-1’lik skor ile sona ermişti.