Kartal Beşiktaş’tan Golcü Atağı

Kartal Beşiktaş’tan Golcü Atağı

27 Haziran 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Sergen Yalçın ile teknik direktörlük anlaşmasını yenileyen takımın gündemde sadece transfer çalışmaları var. Efsane takım, gelecek sezonda da mutlak galibiyet istiyor. Bu doğrultuda transfer çalışmalarını yürüten takımın hedefinde yeni golcüler var. Tecrübeli teknik adam Yalçın, Mitrovic’in transferi konusunda oldukça ısrarcı. Mitroviç konusunda eski Beşiktaşlı Dusko Tosic’in de devrede girdiği biliniyor. Öte yandan Diego Costa ile inşa edilen sıcak temas sürdürülüyor.

Forvet Arayışı

Geçtiğimiz sezonu Süper Lig ve Ziraat Kupası ile çifte zafer ile tamamlayan Siyah Beyazlılar, transfer çalışmalarına hararetle devam ediyor. Sergen Yalçın ile yeniden anlaşma yapıldıktan sonra Yalçın ve yönetim transfer konusunda yoğun bir mesaiye başladı.

Gelecek sezon Süper Lig, Şampiyonlar Ligi ve kupada olmak üzere 3 ayrı kulvarda mücadeleye girişecek olan Beşiktaş, kadroyu güçlü tutmak için transfer çalışmalarını sıkı tutuyor. Vincent Aboubakar’ın Suudi takım Al Nassr’a gitmesinin ardından yeni bir forvet ihtiyacı gündeme gelmişti.

Yönetim ve teknik direktör Yalçın’ın listesinde 2 önemli isim var. Bunlardan ilk bir süredir temasta bulunulan İspanyol golcü Diego Costa. Başarılı golcü ile teklif için iletişime geçilmişti. Tecrübeli hoca Yalçın’ın ısrarla istediği bir diğer isim ise Sırp Aleksandar Mitrovic. Yönetim Sırp golcü ile sıcak temasa geçerken Beşiktaşlı eski oyuncusu Dusko Tosic’in de devreye girmişti.

Mitrovic’e de teklif

Sergen Yalçın’ın ısrarı doğrultusunda Fulham’ın Sırp forvet oyuncusu Aleksandar Mitrovic ile geçtiğimiz günlerde temas kuruldu. Fulham Premier Lig’e veda edince Mitroviç İngiliz ekip ile devam etmek istemedi ve bu durumu da yönetime bildirdi. Beşiktaş Süper Lig’de olduğu için yıldız golcünün bu transfere sıcak baktığı aktarıldı.

Siyah beyazlıların eski oyuncusu Dusko, Şampiyonlar Lig’i faktörünün etkisiyle Sırp golcünün Kartal’ın teklifine çok olumlu yaklaştığını ve teklifi kabul edebileceğini ifade etti.

Fulham’da top koşturan Mitrovic’in takım ile sözleşmesi 2024 yılında bitecek. Beşiktaş oyuncuyu kiralık olarak kadrosuna katmayı amaçlıyor.

Asıl hedef Mitrovic gibi gözükse de Beşiktaş’ın Diego Costa ile temasları halen devam ediyor.

Beşiktaş yönetimi iki yıldız golcü için menajerlere son teklifleri iletti. İkilinin önümüzdeki hafta Beşiktaş’a dönüş yapması bekleniyor.

Yönetim başarılı bir golcü transfer ederek taraftarının mutluluğunu amaçlıyor.