KARTAL BEŞİKTAŞ KANATLARI İLE UÇUŞTA

Posted by

Süper Lig kapsamında oynamış olduğu karşılaşmalar ve göstermiş olduğu performans sonrasında topladığı puanlarla ligin zirvesine oturan siyah-beyazlı ekip Beşiktaş’ta kanat oyuncularının takıma yapmış olduğu katkılar dikkat çekiyor. Toplamda 70 gol atmayı Başaran siyah-beyazlı ekip Beşiktaş’ta atılan 47 gol kanat oyuncularından geldi. Geçtiğimiz sezon itibarıyla kanat oyuncularını kadrosuna dahil etmek için 6 milyon euro harcama yapan siyah-beyazlı ekip Beşiktaş içerisinde bulunduğumuz sezon itibarıyla herhangi bir para harcamadan 47 gollük verim elde etti.

KANAT OYUNCULARI GOL YOLLARINDA ETKİLİ

Geçtiğimiz hafta oynanan Büyükşehir Belediyesi Erzurum karşılaşmasında Larin Ghezzal ve Gökhan Töre topu ağlarla buluştururken Nkoudu da asist yapma başarısı gösterdi.2019-2020 sezonunda kanat oyuncularından beklediği sonucu alamayan siyah-beyazlı ekip Beşiktaş’ta içerisinde bulunduğumuz sezon itibariyle Kanatlar da forma giyen futbolcular Nick kapsamında atılan gollerin büyük bir bölümünde etkili oldu.

Siyah-beyazlı ekibin bu sezon ligde ağlarla buluşturdu 70 golün 47 tanesinde kanat oyuncuları etkili oldu. Geçtiğimiz sezon yani 2019-2020 sezonunda Diaby, Nkoudou, Lens ve Tyler Boyd Yalnızca 11 kez fileleri havalandırma başarısı gösterebilmişti. İçerisinde bulunduğumuz sezon itibarıyla Larin, Ghezzal, Nkoudou ve Gökhan Töre gibi yetenekli oyuncuların İçerisinde bulunduğu kanat grubu toplamda 24 kez ağları sarsma başarısı gösterdi.

ASİST DE YAPTILAR

İçerisinde bulunduğumuz sezon itibarıyla siyah-beyazlı ekipte forma giyen futbolcular yapmış oldukları asistler ile de harika bir performans ortaya koydular. Geçtiğimiz sezon forma şansı yakalayan 4 futbolcuda 8 defa ekip arkadaşlarına Asist yapmayı başarırken içerisinde bulunduğumuz sezonda siyah-beyazlı ekip Beşiktaş’ın ağlarla buluşturdu 23 golün asistini kanatta forma giyen futbolculardan geldi. Geçtiğimiz sezon itibarıyla kanat oyuncularını kadrosuna dahil etmek için 6 milyon euro harcama yapan siyah-beyazlı ekip Beşiktaş içerisinde bulunduğumuz sezon itibarıyla herhangi bir para harcamadan 47 gollük verim elde etti.

2020 – 2021 SEZONU

Larin 15 gol 4 asist

Ghezzal 3 gol 14 asist

Nkoudou 4 gol 4 asist

Gökhan Töre 2 gol 1 asist

2019 – 2020 SEZONU

Diaby 5 gol 2 asist

Nkoudou 3 gol 1asist

Lens 2 gol 4 asist

Boyd 1 gol 1 asist