BEŞİKTAŞ’IN LARİN’İ VAR

Posted by

Süper Lig’in liderlik koltuğunda oturan siyah-beyazlı ekip Beşiktaş’ın yetenekli kanat forveti Cyle Larin Belçika’da geçirmiş olduğu 1 yıllık macera sonrasında Süper Lig’e harika bir dönüş yaptı. Gösterdiği performans ve ağlarla buluşturdu goller ile taraftarın adeta sevgilisi olan yetenekli futbolcu Cyle Larin’e kanat forvet ilaç gibi gelmişe benziyor.

BELÇİKA YARADI

2018 senesinde Amerika Birleşik Devletleri’nin birinci ligi olan MLS takımlarından Orlando City den kadroya dahil edilmiş olan Kanadalı futbolcu Cyle Larin Geçtiğimiz sezon ver çıkar Ligi’ne kiralık olarak transfer olmuştu. Belçika’da göstermiş olduğu iyi performansın ardından Süper Lig’e dönüş yapan Kanadalı kanat oyuncusu başarılı teknik direktör Sergen Yalçın yönetiminde harika bir performans ortaya koyarak takdirleri toplamayı başardı.

Geçtiğimiz sezon Belçika Ligi’nde göstermiş olduğu performans ve kendisine ait olan rolü bulan ve ikinci forvet ya da kenar forvet rolleri içim biçilmiş kaftan olan Kanadalı futbolcu Belçika Ligi’nde bir forvet olmasına rağmen sık sık maç içerisinde Beşiktaş’ta forma giydiği kanat forvet rolüne kaymış ve topu ağlarla buluşturmuştu.

VAZGEÇİLMEZ OYUNCUSU OLDU

İçerisinde bulunduğumuz sezona başlamadan tecrübeli golcü Burak Yılmaz genç oyuncu Umut Nayır ve dünyaca ünlü futbolcu Kevin Prince Boateng ile yollarını ayırmış olan siyah-beyazlı ekip Beşiktaş’ta kadromuzda bulunan tek hücum oyuncusu Güven Yalçın olmuştu ancak golcü futbolcu Vincent Aboubakar’ın kadroya dahil olmasının ardından akıllarda kalan tek soru gol paylaşımını nasıl yapılacağıydı. Öte yandan geçtiğimiz senelerde sakatlıktan bir türlü tam olarak kurtulamayan be göstereceği performans veren konusu olan Vincent Abubakar için gol yollarında oyuncuyu destekleyecek bir kanat oyuncusu ihtiyaç dahilinde idi.

Tam da bu noktada Kanadalı yetenekli futbolcu siyah-beyazlı ekip Beşiktaş’ın aradığı kan oldu ve bir Vincent Aboubakar’a sezon içerisinde gol Yollarında harika bir katkı verdi. İçerisinde bulunduğumuz sezon itibarıyla Beşiktaş adına çok mühim bir futbolcu haline gelen Cyle Larin göstermiş olduğu üst düzey performans ile gol Yollarında etkili olurken takım arkadaşlarına yapmış olduğu asistler ile de adından sıkça söz ettirmeyi başardı.