Kara Kartal Ve Fırtına Derbisi 2-2 Eşit Skorla Sona Erdi

Kara Kartal Ve Fırtına Derbisi 2-2 Eşit Skorla Sona Erdi

23 Şubat 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Süper Lig’de 23’üncü hafta müsabakası için Beşiktaş ve Trabzonspor ekipleri arasında kritik derbi heyecanı yaşandı. Mücadele 2-2 eşitlikle sona erdi.

Süper Lig’in 23’üncü haftasında Beşiktaş ve Trabzonspor ekipleri arasında kritik derbi heyecanı yaşandı. Siyah beyazlı ekibin ev sahipliği yaptığı mücadele, 2-2 eşit skorla sona erdi. Nefes kesen oyunun golleri ise Kara Kartal ekibinde Boateng ve Vida’dan gelirken, bordo mavili ekibin 2 golü ise takımın golcüsü Sörloth’dan geldi.

Müsabakanın 2-2 eşit sonuçlanması ile Kara Kartal ekibinin puanı 37’ye ulaştı, bordo mavili ekipte ise 45 puan haneye yazıldı.

Siyah beyazlıların Trabzon ekibini konuk etmiş olduğu mücadelenin ilk golü dakikalar 5’i gösterirken ilk gol Sörloth’dan geldi. Bu gol ile ise ilk devrenin skoru belirlenmiş oldu.

Sörloth’dan Uzatmalarda Yanıt Geldi

İkinci yarı ise siyah beyazlı ekip tarafından daha hareketli başlandı. 57’inci dakikada Boateng ile gelen golle 1-1 eşitlenen sonuca, Kara Kartal ekibinden bir gol daha geldi. Dakikalar 64’ü gösterdiğinde gelen golle kendi sahasında 2-1 üstünlüğü elde eden ekibe yanıt ise, Trabzon ekibinin gol kralı Sörloth’dan 90+1 uzatma dakikalarında geldi. Bu gol ile derbi mücadelesi ise 2-2 eşitlikle sona ermiş oldu.