Kanarya Fenerbahçe’de Sistem Değişikliği

Kanarya Fenerbahçe’de Sistem Değişikliği

12 Eylül 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel


Son dakika gelişmesi Kanarya’dan geldi. Fenerbahçe, 2021 – 2022 sezonunda UEFA Avrupa Ligi, Türkiye Kupası ve Süper Lig olmak üzere 3 farklı mücadelenin içerisinde yer alıyor. Sarı Lacivertli yönetim, yoğunluk ile başa çıkabilmek için sistemi yeniden değiştirdi. Damien Comolli, sportif direktör modeli ile Çubuklu formalılardan maksimum performans almayı hedefliyordu. Onun ardından göreve gelen Emre Belözoğlu da sistemi değiştirmişti. Şimdi Fenerbahçe’de sistem güncellemesi mevzu bahis oldu.


Fenerbahçe, başkan Ali Koç’un ilk 3 senesinde sportif direktör olarak iki isim ile çalıştı. Bunlar Damien Comolli ve Çubuklu forma ile tanınan Emre Belözoğlu. Ali Koç başkanlığında ilk kez sportif direktörlüğünü kimin yapacağı belirlenmedi.


Fenerbahçe’de 9 Yeni Futbolcu


Sarı Lacivertli yönetim, teknik direktörleri Vitor Pereira ile birlikte bu transfer döneminde çok çalıştı. Fenerbahçe, 9 yeni ismi renklerine bağladı. Sporcular arasında Mergim Berisha, Serdar Dursun, Steven Caulker, Burak Kapacak, Çağtay Kurukalıp, Diego Rossi, Max Meyer, Miguel Crespo ve Min Jae Kim yer alıyor. Henüz kadroya dahil olan Steven Caulker ise farklı bir ekibe transfer edildi. Deneyimli oyuncunun yeni adresi Gaziantep Futbol Kulübü oldu.


İngiliz stoperin bu transferinin sebebi, Sarı Lacivertli yöneticilerin kendisi ile teknik direktör Vitor Pereira gelmeden imza atmış oluşu. 29 yaşındaki genç yetenek, 2021 – 2022 sezonunun sonuna dak Kırmızı Siyahlı forma giyecek.


Kanarya’nın Yeni Sistemi


Kanarya yönetimi, henüz yeni bir sportif direktör ismi belirleyebilmiş değil. Başkan Ali Koç yaptığı açıklamalarda ivedilikle sportif direktör bulmalarına gerek olmadığını bu mevkiinin boş kalabileceğini belirtti. Teknik direktör Vitor Pereira, Selahattin Baki ve Sarı Lacivertli kulübün Başkanı Ali Koç, Kanarya’da yeni bir sistem yarattı.


Daha önceki 2 sportif direktörü ile farklı sistemlerde çalışan Çubuklu formalılar, artık scout ekibi ile birlikte çalışan teknik direktör Vitor Pereira’nın sorumluluğunda. Portekizli teknik adam, gereksinimi olan sporcunun tarzını belirliyor ve ardından bu şekilde hazırladığı listeyi sunuyor. Selahattin Baki de bu yeni sistemde daha çok rol alarak aktif hale gelecek. Ali Koç bu durumu onaylıyor.