Jeremain Lens Beşiktaş’tan Ayrılmak İstemiyor

Posted by


Son dakika Beşiktaş haberi gündeme damgasını vurdu. Süper Lig 2020 – 2021 sezonunun şampiyonu Kara Kartal, bu sezona istediği gibi bir başlangıç yapamadı. Siyah Beyazlı ekip şimdiye dek yeşil sahada oynadıkları üç maçtan 2 galibiyet ve 1 beraberlik elde etti.
Teknik direktör Sergen Yalçın, ilerleyen maçlarda galibiyet serisinin bozulmaması için transfer dönemi sona erene dek canla başla çalıştı. Beşiktaş’ın transferini tamamladığı yıldız isimler, taraftarları mutlu ederken spor camiasını da bir yandan şaşırttı.


Ancak gelen oyuncuların yanı sıra kadroda düşünülmeyen sporcuların ayrılması sanıldığı kadar kolay olmadı. Jeremain Lens, istekleri karşılanmadığı takdirde Beşiktaş ile yollarını ayırmama konusunda kararlı. İşte Siyah Beyazlı yöneticileri çileden çıkartan gündeme dair son detaylar…


Önce Araba İstedi Sonra Tehdit Etti


Jeremain Lens, Siyah Beyazlı formayı bırakmak için çok sayıda talep iletti. İlk önce araba ile başlayan Hollandalı sporcu, daha sonra FIFA yönetimine Beşiktaş’ı şikayet etmek ile tehditlerde bulundu. Kara Kartal yönetimi, deneyimli sporcunun yarattığı bu krizi soğukkanlılık ile çözmeye çalışıyor.


3 sezondur Siyah Beyazlı forma giyen Jeremain Lens’in takıma olan total maliyeti 14 milyon Euro oldu. Halihazırda ekonomik sıkıntılar çeken ve dikkatli olmak için çaba sarf eden Beşiktaş, kadrosunda deneyimli sporcuya artık yer vermek istemese de Hollandalı gitmemekte diretiyor.


Karagümrük Transferine Şerh Koydurttu


Kara Kartal yönetimi, Jeremain Lens için 1 milyon Euro ödeyerek Karagümrük ile anlaşmaya hazırdı. Ancak Hollandalı futbolcu, son anda problem yaratarak bir şerh koydurttu. Buna göre Jeremain Lens, içeride biriken tüm alacaklarını Karagümrük’e gitmeden önce talep etti.


Beşiktaş, deneyimli sporcu tarafından alacakların ödenmesi konusunda aldığı ihtar ile şaşkına düştü. Jeremain Lens ise bu paranın hakkı olduğunu ve Siyah Beyazlı yönetimin ödemek mecburiyetinde olduğunu vurguladı. Hollandalı futbolcu hiç uzlaşımcı değil ve Kartal’ın ödemeyi yapmaması halinde FIFA’ya şikayette bulunacağını açık bir şekilde belirtti. İstanbul ekibi, deneyimli sporcu ile geldiği bu noktada çileden çıkmamak için uğraşıyor. Önümüzdeki günlerde Jeremain Lens olaylarının sona ermesi bekleniyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.