İrfan Can Kahveci Transferinde Neler Yaşandı

İrfan Can Kahveci Transferinde Neler Yaşandı

3 Şubat 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Transfer dönemine yine ezeli rakipler Galatasaray ve Fenerbahçe’nin çekişmeleri damga vurdu. İrfan Can Kahveci için her iki takım da görüşmelerini sürdürürken sarı lacivertliler deneyimli milli futbolcuyu kadrosuna katmayı başardı. Fenerbahçe ekibi İrfan Can Kahveci ile 4.5 yıllık sözleşme imzaladı. Fenerbahçe resmi Twitter hesabı ise İrfan Can Kahveci transferini kahve fincanı fotoğrafı paylaşarak kutladı.

Galatasaray Fenerbahçe Transfer Derbisi

Galatasaray ekibi İrfan Can Kahveci için Medipol Başakşehir’in kapısını çalan ilk taraf oldu. Galatasaray başkanı Mustafa Cengiz ve kurul üyeleri Medipol Başakşehir başkanı Göksel Gümüşdağ ile İrfan Can Kahveci pazarlığına oturmuşlardı. Galatasaray İrfan Can Kahveci için İstanbul ekibine 5.5 milyon Euro ve Linnes’i teklif etti. Sezon sonuna kadar İrfan Can Kahveci’nin ücretini ödemeyi kabul eden sarı kırmızılı ekip ayrıca şampiyonluk durumunda da 1 milyon Euro bonus verebileceklerini de belirtti.

Fenerbahçe’nin de İrfan Can Kahveci için Medipol Başakşehir kulübü ile temasa geçmesi üzerine Galatasaray 5.5 milyon Euro’luk teklifini yükselterek 7 milyon Euro’ya çıkarttı. Galatasaray’ın bu teklifinden sonra Fenerbahçe tarafı da transferde ısrarcı olmaya başladı.

Fenerbahçe Sportif Direktörü Emre Belözoğlu’nun da araya girmesiyle sarı lacivertliler İrfan Can Kahveci’nin transferinde sarı kırmızılılara karşı avantaj sağladı. Emre Belözoğlu, İrfan Can Kahveci ile bizzat görüşerek hangi takımda oynamak istediğini sorunca İrfan Can Kahveci’nin Başakşehir’in çıkarlarına uygun teklife göre isteklerini şekillendireceği aktarıldı.

Öte yandan Göksel Gümüşdağ da 7 milyon Euro ve yan primler ile İrfan Can Kahveci’nin Fenerbahçe’ye transfer olabileceğine yeşil ışık yakmıştı.

Son Söz Ali Koç Göksel Gümüşdağ Görüşmesinde Söylendi

Göksel Gümüşdağ, Emre Belözoğlu ve İrfan Can Kahveci arasında geçen bu konuşmalardan sonra transfer anlaşmasını sağlayabilmek için Fenerbahçe başkanı Ali Koç da Gümüşdağ ile görüşmek üzere Başakşehir kulübüne geldi. Bu görüşme sırasında Koç, Gümüşdağ’a İrfan Can Kahveci için hazırlanan Fenerbahçe formalarını da getirerek aslında kafasında bu transferi bitirmiş olduğuna yönelik sinyalleri verdi.

Görüşmenin sonucunda ise İrfan Can Kahveci 7 milyon Euro karşılığında Medipol Başakşehir kulübünden Fenerbahçe kulübüne transfer oldu. Ayrıca Fenerbahçe şampiyon olursa, sarı lacivertliler İstanbul ekibine 1 milyon Euro da şampiyonluk primi ödeyecek. Öte yandan İrfan Can Kahveci transferi ile Fenerbahçe satıştan da yüzde 20’lik bir payı Başakşehir’e vermeyi taahhüt etmiş oldu.