KIRAN KIRANA GEÇEN GÖRÜŞMELERDE KAZANAN FENERBAHÇE

Ezeli rakibi Galatasaray ile transfer yarışı içerisinde bulunan Sarı Lacivertli ekip Fenerbahçe, Medipol Başakşehir’den İrfan Can Kahveci’yi 4,5 yıllığına renklerine bağladı.

Sarı-lacivertliler, uzun devam eden görüşmelerin peşinden ulusal futbolcunun transferi için Medipol Başakşehir ile antak kalma sağladı.  Medipol Başakşehir kulübünün de kendisine oldukça emek verdiğini ve karşılığını aldığını düşündüğünü belirtti. Sonrasında Ali Koç başkana ve Emre Belözoğlu’na da oldukça teşekkür ettiğini ve çok mutlu olduğunu sözlerine ekledi.

Sarı Lacivertli ekip Fenerbahçe, İrfan Can Kahveci’nin transferi için Medipol Başakşehir’e para artı Deniz Türüç ve Tolga Ciğerci’yi bonservisleriyle beraber verecek. Sarı Lacivertli ekip Fenerbahçe, Medipol Başakşehir’den geçirme edilen İrfan Can Kahveci’nin maliyetini duyurdu.

BONSERVİS BEDELİ AÇIKLANDI

Sarı-lacivertli kulüpten meydana getirilen açıklamada, 4,5 senelik kontrat imzalanan İrfan Can Kahveci için kulübüyle varılan anlaşmanın ayrıntıları paylaşılarak Medipol Başakşehir’e toplam bonservis bedeli olarak 7 milyon Euro + KDV ödeneceğini bildirdi.

Transferde geleceğe dönük ek ödeme taahhütleri bulunmuş olduğu aktarılarak, Transfer bedeline ilaveten, futbolcunun kulüpte oynadığı vakit süresince gerçekleşecek sportif başarılara bağlı olarak, azami 1 milyon Euro + KDV bonus bedeli Medipol Başakşehir’e ödeneceği, Futbolcunun üçüncü bir kulübe gitmesi halinde, 11 milyon avroyu aşan tutarın yüzde 20+KDV’si de Medipol Başakşehir’e ödeneceği bildirildi.

İRFAN CAN’IN AÇIKLAMALARI

Fenerbahçe’nin Medipol Başakşehir’den geçirme etmiş olduğu ulusal futbolcu İrfan Can Kahveci, sarı-lacivertli takımın ekibine dahil olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. İrfan Can Kahveci, Başakşehir Fatih Terim Stadı’nda Sarı Lacivertli ekip Fenerbahçe Sportif Direktörü Emre Belözoğlu, Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Baki ve yönetimsel koordinatör Selçuk Şahin ile bir araya geldi.

Başarılı futbolcu, sarı-lacivertli formayı giyerek yapmış olduğu ilk açıklamada, Çok heyecanlı olduğunu ve oldukça gururlu olduğunu belirtirken, babasının hayallerini gerçekleştirdiği için de oldukça mutlu olduğunu dile getirdi. Sarı Lacivertli ekip Fenerbahçe formasının hakkını vereceğini söylerken, Medipol Başakşehir’den Göksel Gümüşdağ başkana da oldukça teşekkür etmek istediğini, Medipol Başakşehir’de şampiyonluk yaşadığını, Şampiyonlar Ligi’nde oynadığını, oldukça emek verdiğini.

Medipol Başakşehir kulübünün de kendisine oldukça emek verdiğini ve karşılığını aldığını düşündüğünü belirtti. Sonrasında Ali Koç başkana ve Emre Belözoğlu’na da oldukça teşekkür ettiğini ve çok mutlu olduğunu sözlerine ekledi.