Hakan Arslan Ciddi Bir Sakatlık Geçirdi

Hakan Arslan Ciddi Bir Sakatlık Geçirdi

14 Mayıs 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Süper Lig’de mücadele eden Demir Grup Sivasspor ekibinde kritik dönemde beklenmeyen bir sakatlık yaşandı. Edinilen bilgilere göre Süper Lig ekibinde forma giyen Hakan Arslan sakatlandı. Sporcunun durumunun ciddi olduğu ve ameliyata alınacağı öğrenildi.

Yeni tip koronavirüs sürecinde ligler 19 Mart gününde süresiz olarak askıya alınmıştı. Bu süreçte sporcular ise antrenmanlarını bireysel olarak evlerinden sürdürdüler. 31 yaşındaki başarılı orta saha oyuncusunun geçirmiş olduğu menisküs yırtığı nedeniyle ise 3 veya 4 ay kadar sahalarda yer alamayacak.

2 ay kadar bir süre takım antrenmanı yapamayan oyuncular, koronavirüsün kontrol altına alınmasının ardından yavaş yavaş antrenmanlara başladılar. Uzun dönem maç yapamayan oyuncuların ise bu süreçte yaşayacağı sakatlıklara ilişkin çok ciddi öngörüler vardı.

3-4 Ay Sahalarda Olamayacak

Süper Lig’de mücadele eden ve şampiyonluğun en önemli adaylarından biri olan Demir Grup Sivasspor oyuncusunun sakatlandığı bilgisi edinildi.

31 yaşındaki tecrübeli orta saha mevki oyuncusunun menisküs yırtığı sebebiyle ameliyat olacağı öğrenildi. Öte yandan Hakan Arslan, geçirmiş olduğu sakatlık sebebiyle de 3 ya da 4 ay kadar yeşil sahalarda uzak kalabilir.

Demir Grup Sivasspor ekibinde forma giyen oyuncunun ardından ise maçların oynanması ve 2 ay kadar antrenman yapılamaması sebebiyle sakatlıkların da artacağı düşünülmeye devam ediyor.

Güncel Yazılar