GÖZLER BELHANDA’YI ARIYOR

GÖZLER BELHANDA’YI ARIYOR

4 Nisan 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Spor Toto Süper Lig kapsamında yapılan 32. hafta mücadelesinde ligde şampiyonluk yarışı veren sarı kırmızılı ekip Galatasaray Hatayspor deplasmanlı Konuk oldu. Yapılan mücadelenin öncesinden sarı kırmızılılarda birçok eksiğin olmasın dikkat çekmişti. Galatasaray’da bu kadar eksiğin olması nedeniyle sözleşmesi feshedilen Younes Belhanda kararı gündeme tekrar bomba gibi düştü. Sarı kırmızılı ekibin İmparator lakaplı tecrübeli teknik direktörü Fatih Terim Belhanda hakkında tekrar haklı çıktı.

ROTASYON PROBLEMİ BÜYÜYOR

Sarı kırmızılı ekip Galatasaray’da 3 Nisan tarihinde oynanan Hatayspor karşılaşması öncesinde takımda bulunan eksiklikler sebebiyle yetenekli oyuncu Belhanda ismi tekrar gündeme oturdu. Sarı kırmızılı ekip Galatasaray’ın Sivasspor’u ağırlamış oldu karşılaşmanın öncesinden tadın kötü zeminini Hedef alarak doğru tahmin yönetimi eleştiren ve bu nedenle sözleşmesi tek taraflı olarak fesh edilen Belhanda hakkında Fatih Terim haklı çıktı.

Tecrübeli teknik direktör şampiyonluk yarışında bu denli yoğun bir fikstür oynanacak en oyuncu ile sözleşme feshedilme kararının riskli olduğunu ve Bu doğrultuda para cezası ya da birkaç hafta oyuncunun Kadro dışı bırakılmasının daha yerinde bir karar olacağını savunan tecrübeli teknik direktör Fatih Terim’in kararı yerine Galatasaray yönetimi Belhanda’nın sözleşmesini tek taraflı olarak fesh etmişti.

OYUN KURUCU YOK

Hatayspor mücadelesinde alınan yenilgi ile şampiyonluk yolunda çok derin bir yara almış olan sarı kırmızılı ekip Galatasaray Taylan Antalyalı’nın dağ yaşamış olduğu rahatsızlık sebebiyle Orta alanda yaşamış olduğu belirsizlik ve kötü performans Belhanda konusundaki tartışmaları tekrar gündeme getirdi.  Medyada yer alan haberlere göre Faslı oyuncu ile Yollarını ayrılmasının ardından kadro rotasyonu anlamında seçenekleri azalan Fatih Terim’in istenmeyen kadro seçimleri yapmak durumunda kaldığı belirtilirken sarı kırmızılı Galatasaray yönetimi tarafından verilen kararın yanlış olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Geçtiğimiz dönemlerde sarı kırmızılı Galatasaray forması altında çenesi kırık olmasına rağmen forma giymiş olan Belhanda’nın karşılaşmada ekstra olarak sorumluluk alması ve oyun kurma özellikleri gibi birçok yeteneğinden mahrum olan sarı-kırmızılı ekip Galatasaray hem rotasyonla sorun yaşarken hem de rakibine mağlup oldu. Alınan mağlubiyetin ardından şampiyonluk yolunda işleri bir Haydi zora sokan sarı kırmızılı ekip Galatasaray ezeli rakiplerinin puan ya da puanlar kaybetmesini bekleyecek.