FENERBAHÇE’YE GENÇ SAVUNMACI

FENERBAHÇE’YE GENÇ SAVUNMACI

4 Nisan 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

İçerisinde bulunduğumuz sezon itibariyle galibiyet ya da namağlup serisi yakalayamayan ve inişli çıkışlı performansı ile şampiyonluk mücadelesine devam eden sarı lacivertli ekip Fenerbahçe’de 2021-2022 sezonun çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Sarı lacivertli ekip Fenerbahçe Sadık yerine forma giymesi planlanan savunma oyuncusunu bir Süper Lig ekibinde buldu.

EMRE HOCA GELECEK SEZONA ODAKLANDI

Süper Lig kapsamında içerisinde bulunduğumuz sezon itibarıyla bir türlü beklentileri karşılayamayan alınan sonuçlar ve yaşanan puan kayıpları nedeniyle her hafta bir başka nedenden eleştiri oklarının hedefi haline gelmiş olan Erol Bulut ile yollar ayrılmıştı. Genç teknik direktör Erol Bulut’tan boşalan teknik direktörlük koltuğu sarı lacivertli ekipte sportif direktörlük yapan efsane futbolcusu Emre Belözoğlu ile geçici olarak doldurulmuştu.

Emre Belözoğlu’nun 2021-2022 sezonunda takımın teknik direktörlük koltuğuna oturup oturamayacağı hala kesinleşmemiş iken sarı lacivertliler gelecek sezonun transfer çalışmalarına hız kazandırdı. Sarı lacivertli ekip Fenerbahçe’de içerisinde bulunduğumuz sezon itibarıyla hem form grafiği anlamında hem de rotasyon anlamında En çok da ihtiyaç duyulan bölge olarak stoper mevkisi dikkat çekiyor.

ATAKAN ÇANKAYA GÜNDEMDE

Medyada yer alan bazı haberlere göre Sadık Çiftpınar dan Umduğunu bulamayan sarı lacivertliler stoper mevkiine bir takviye yapmayı düşünürken Süper Lig’in bir asırlık koca Çınarı Ankaragücü’nde forma giyen ve göstermiş olduğu performans ile güven veren genç oyuncu Atakan Çankaya sarı-lacivertli Dahil edilmek isteniyor. İçerisinde bulunduğumuz sezonun sona ermesi itibarıyla sözleşmesinde sona gelinecek olan 22 yaşındaki yetenekli oyuncu ile Masaya oturma planları yapılıyor.

Sarı lacivertli ekip Fenerbahçe’nin yeni sıra ezeli rakibe Galatasaray’ın da genç oyuncu ile yakından ilgilendiği biliniyor.  Stoper mevkisinde görev almasının yanı sıra kendimi daha rahat hissettiğim Mevki olarak önlibero pozisyonunda da forma giyebilen genç oyuncu Osmanlıspor ve Ankaraspor formasını terletmesinin ardından Ankaragücü kadrosuna dahil olmuştu.

İçerisinde bulunduğumuz sezon itibariyle 21 Süper Lig karşılaşmasında görev yapan genç futbolcu 1 kez rakip fileleri havalandırmasının yanı sıra köşe vuruşlarında rakip Ceza sahasında yarattığı tehlike ile de dikkat çekiyor. 22 yaşındaki yetenekli futbolcunun piyasa değerinin 1,4 milyon euro olduğu biliniyor. Sezonun sona ermesinin ardından oyuncu ile sözleşme imzalamayı planlanan sarı-lacivertlilerin transfer ile ilgili detayları gelecek günlerde belli olacak.