Gökhan Gönül’den Kritik Karar

Gökhan Gönül’den Kritik Karar

18 Şubat 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Sezon öncesi transfer döneminde Beşiktaş’tan ayrılarak eski takımı Fenerbahçe’ye transfer olan Milli futbolcu Gökhan Gönül, özellikle yaşadığı sakatlıklardan ötürü sarı lacivertli takımda forma şansı bulmakta zorlanıyor. Normal şartlar altında Fenerbahçe’de ilk 11’in değişmez isimlerinden olan Gökhan Gönül, bu sezon formasını adeta sezon başında takıma katılan Milli futbolcu Nazım Sangare’ye kaptırdı.

Öte yandan edinilen bilgilere göre tecrübeli futbolcu Gökhan Gönül’ün kritik bir karar aşamasında olduğu öğrenildi. 36 yaşındaki sağ bek, bu aralar sezon sonunda futbolu bırakığ bırakmama konusunda karar vermeye hazırlanıyor ve bu konuyu ara ara yakın çevresiyle paylaşıp fikir alışverişinde bulunuyor.

Sezon Sonunda Futbolu Bırakabilir

Beşiktaş’ta 4 sezon geçirdikten sonra eski takımı Fenerbahçe’ye dönen Gökhan Gönül, bu sezon adeta sakatlıklarla boğuşuyor. Süper Lig’de geride kalan 25 haftada sadece 10 maçta forma giyebilen tecrübeli sağ bek, eski formundan uzak olduğu için son haftalarda formasını takım arkadaşı başarılı futbolcu Nazım Sangare’ye kaptırdı. Öte yandan 36 yaşındaki Gökhan Gönül, bu aralar sezon sonunda futbolu bırakıp bırakmama ile ilgili özellikle yakın çevresi ile fikir paylaşımı yapıyor.

Sezon sonunda sarı lacivertli takım ile sözleşmesi bitecek olan Milli futbolcu, 1 yıllık opsiyonu bulunmasına rağmen aktif futbolculuk kariyerini sonlandırabilir. Bilindiği üzere Gökhan Gönül, futbolu bıraktıktan sonra kariyerine Fenerbahçe’de antrenör ya da idari personel olarak devam etmek istiyor.

Gökhan Gönül’ün Kariyeri

Futbolculuk kariyerine 2006 – 2007 sezonunda Hacettepe’de başlayan Gökhan Gönül, 2007 – 2008 sezonunda Fenerbahçe’ye transfer olmuştu. 2015 – 2016 sezonunun sonuna kadar sarı lacivertli formayı giyen Milli futbolcu, kariyerinin başarılarla dolu 9 yılını Fenerbahçe çatısı altında geçirdi. 9 sezon boyunca her sezonda en az 30 maça çıkan tecrübeli sağ bek, neredeyse her maça ilk 11’de başladı diyebiliriz.

Oldukça istikrarlı bir grafik çizen Gökhan Gönül, 9 sezon boyunca 12 kez gol, 7 kez de asist sevinci yaşadı. 9 sezonun ardından Gökhan Gönül, 2016 – 2017 sezonunda Beşiktaş’a transfer oldu.

2019 – 2020 sezonunun sonuna kadar siyah beyazlı takımın formasını giyen Milli futbolcu, burada da istikrarlı bir performans sergileyerek 9 gol atıp 11 de asist yapmayı başardı. 2020 – 2021 sezonunun başında yıllarını geçirdiği eski kulübü Fenerbahçe’ye dönen Gökhan Gönül, 10. Sezonunu geçirdiği sarı lacivertli takımda bu sezon 11 maça çıktı ve 2 gol – 1 asistlik bir oyun sergiledi.