Galatasaray’ın Mohamed Planı

Galatasaray’ın Mohamed Planı

18 Şubat 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Sarı kırmızılı kulüp forvet oyuncusu Mostafa Mohamed’i kadrosuna kalıcı olarak katmak için planlar yapıyor. Zamalekte 1,5 yıllık anlaşma ile kiralanan ve Galatasaray’da ilk maçlarında sergilediği performans ile Avrupa’da menajerlerin listesinde ilk sıralarda yer almayı başaran Mostafa Mohamed’in bonservisinin aralık ayında Galatasaray’a geçmesi bekleniyor. İşte sözleşmenin detayları…

Maaşına Zam ve Uçuk Serbest Kalma Bedeli

23 yaşındaki Mısırlı yıldız Mostafa Mohamed sarı kırmızılı forma ile çıktığı tüm maçlarda gole katkı sağlama başarısını gösterirken rakip takımlara da korku salıyor. Sadece Türkiye’de değil Avrupa futbolunda da ses getiren başarıları nedeniyle Avrupalı menajerler Mostafa Mohamed için sıraya girmiş durumda.

Sarı kırmızılı kulüp Mohamed’in sözleşmesinde yer alan satın alma opsiyonunu kullanarak Mısırlı oyuncunun bonservisini alıp ve ilerleyen yıllarda oyuncuyu yüksek rakamlara satmak için butona bastı. Oyuncunun maaşına zam yapılması ilk öncelikler arasında yer alırken bonservisin alınmasından sonra konulacak serbest kalma bedeli de dudak uçuklatıyor.

Sarı kırmızılı ekibin hedefi oyuncunun bonservisini eline aldıktan sonra oyuncuyla 5 yıllık yeni bir sözleşme imzalamak. Bu sözleşmede oyuncunun şu anda 725 bin dolar olan maaşının 1,5 milyon euro’ya çıkarılması en öncelikli şartlardan biri olurken bir diğer önemli nokta ise oyuncunun serbest kalması için belirlenen 25 milyon euro’luk maddenin sözleşmede yer alması.

Geçtiğimiz günlerde Mısırlı gazeteciler tarafından ortaya atılan bir iddiaya göre Mohamed’e 4 milyon euronun üzerinde bir teklif gelmesi durumunda Galatasaray’ın satın alma maddesi geçersiz olacaktı. Galatasaray Kulübü bunun yalan olduğunu ve satın alma haklarının sarı kırmızılı kulübe ait olduğunu kamuoyuna açıkladı.

Mısır’ın Genç Golcüsü Mostafa Mohamed

Galatasaray’da son dönemlerde dillerden düşmeyen golcüsü Mostafa Mohamed 28 Kasım 1997 tarihinde Kahire’de dünyaya geldi. Henüz 13 yaşındayken futbol ile tanışan Mısırlı golcünün ilk takımı ise Dina Farms. Daha sonra Wadi Digle takımına geçen Mostafa Mohamed 2015 yılında henüz 18 yaşındayken Mısır’da bulunan iki büyük kulüpten biri olan Zamalek’in gençleri arasına girmeyi başardı.


Mohamed Zamalek kulübü ile am 5 sene boyunca oynadı. 2016-2017 sezonunda Ed-Dahiliye takımında forma giydi. Bu takımda 17 maça çıktı ve 4 gol attı. Daha sonra ise Tanta FC takımı ile 23 maça çıktı ve 23 maçta 6 gole imza attı. 2018-2019 sezonunda El-Ceyş takımında gösterdiği başarı ile eski takımı Zamalek’in bir kez daha dikkatini çekti ve kulübe geri döndü.

2020-2021 sezonun devre arası transfer döneminde ise Galatasaray takımının teknik direktörü Fatih Terim’in isteği üzerine satın alma opsiyonu ile birlikte sezon sonuna kadar Galatasaray’a kiralandı. Genç golcü Galatasaray ile şimdiye kadar çıktığı 4 maçta da 4 gol atmayı başardı.