Geçen Sezonun Lideri Beşiktaş Neden Galibiyette Zorlanıyor

Geçen Sezonun Lideri Beşiktaş Neden Galibiyette Zorlanıyor

25 Kasım 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Beşiktaş, geçtiğimiz sezon teknik direktör Sergen Yalçın önderliğinde Spor Toto Süper Lig 2020 – 2021 sezonunun kupasını kaldırmıştı.

Ancak Siyah Beyazlı sporcular, bu sezonun son maçlarında galibiyet elde etmekte zorlanıyor. Kara Kartal, son 10 resmi müsabakada 2 kez zafer sevinci elde ederken 7 kez yenildi. Geçen sezonun lideri Beşiktaş neden galibiyette bu kadar zorlanıyor?

Kara Kartal, Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 sezonunun 13. haftasında Aytemiz Alanyaspor ile yeşil sahada mücadele etti. Kritik karşılaşmanın sonucu Beşiktaş 0 – 2 Aytemiz Alanyaspor oldu.

Turuncu Yeşilli ekibin gollerini dakika 14’te KhoumaBabacar ve dakika 90 + 4’te ise Famara Diedhiou kaydetti. Siyah Beyazlı oyuncular, maç boyunca 16 kez şut çeker iken bunların 5’ini isabet ettirdi. Bu sayı Akdeniz ekibinde 12’ye 3’tü.

Kartal’da Saha İçi Lider Eksik

Siyah Beyazlı ekip, 2020 – 2021 sezonuna göre çok daha yetkin oyunculara sahip. Ancak neden istenen sonuçlar elde edilemiyor? Bunun nedeni Kara Kartal’ın saha içinde liderini hala bulamamış olması. Bilhassa hücum setlerinde yaşanan karmaşanın esas sebebi de bu.

Geçen sezon Aboubakar ile Ghezzal saha içi lider konumundaydı ve bu sayede galibiyet yolunda emin adımlar ile ilerlendi.

2021 – 2022 sezonuna bakıldığında ise takımın şefliğini üstlenecek bir isim görülemiyor. Ghezzal sağ çizgide mevzilenen Rosierile birlikte hücum alternatiflerinde sınırlanıyor ve MiralemPjanic ise orta sahada rakibini zorlama konusunda ısrarcı.

Beşiktaş Alanyaspor Maçında Orta Sahayı Kaybetti

Beşiktaş, Akdeniz ekibi ile olan mücadelesinde orta sahada Atiba – Miralem Pjanic – Josef üçlüsünü oynattı. Aytemiz Alanyaspor ise Emre – Umut – Fatih üçlüsü ile yanıt verdi. Ancak Pjanic, yeni atlattığı sakatlığın da etkisi ile hedeflenen direnci gösteremedi, aynı zamanda Atiba da 2 gün önce Kanada’dan dönmesinin de verdiği yorgunluk ile fiziksel açıdan istenen kalitede değildi.

Dolayısıyla Siyah Beyazlı oyucular, görünür de dinamik de olsalar esasen kendi içlerinde sorunlar ile yüzleştiler. Orta sahayı bu şekilde kaybeden Kara Kartal, maçı kazanmakta da zayıf kaldı.