GALATASARAYLI LUYİNDAMA TEKRAR KAZANILDI

GALATASARAYLI LUYİNDAMA TEKRAR KAZANILDI

25 Şubat 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel
Galatasaray ile Kasımpaşa, Spor Toto Süper Lig’de İstanbul’da karşılaştı. (Fotoğraf : Tolga Adanalı)

Sezonun ilk yarısında inişli-çıkışlı bir performans sergileyen ve formasını Donk’a kaptıran Luyindama için doğru tarihi bekleyen Süper Lig’in liderlik koltuğunda oturan Sarı Kırmızılı takım Galatasaray’ın teknik direktörü Fatih Terim yeniden hedefi tutturdu. Süper Lig’in liderlik koltuğunda oturan Sarı Kırmızılı takım Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in, performansı düşük oyuncularını yine kazanmadaki başarısının son örneği Luyindama oldu.

Sezonun ilk yarısında inişli-çıkışlı bir performans yayınlayan 27 yaşındaki stoper, formasını uzun vakit Ryan Donk’a kaptırmıştı. Kasımpaşa ve Alanyaspor maçlarında 11’e geri dönen Luyindama’yı, Galatasaray’ın imparator lakaplı tecrübeli teknik direktörü Fatih Terim’in nasıl yine kazandığının perde arkası aralandı.

TERİM VAZGEÇMEDİ

Geçen sürem çapraz bağı kopan Kongolu stoper, 10 ay sahalardan uzak kaldı. 1.91 boyundaki Luyindama’nın dönüşü için çabuk edilmedi ve Donk’un gerisinde yedek bekleyen tecrübeli savunmacı, bu süreçte bir hazırlık maçı ve bir kampa geç katıldı. Disiplini elden bırakmayan Fatih Terim de oyuncusunu tatlı-sert uyarsa da Luyindama’dan vazgeçmedi.

FİZİKSEL MÜCADELESİ ÜST DÜZEYDEYDİ

İkinci yarı planlamasında star futbolcuyu as takımda düşünen Galatasaray’ın imparator lakaplı tecrübeli teknik direktörü Fatih Terim, doğru tarihi bekledi ve fizyolojik savaşım gerektiren Kasımpaşa maçında formayı verdi. Hocasını utangaç etmeyen Luyindama kalıcı olarak ilk 11’e girdi ve Alanya’da Muslera ile beraber sahanın en iyisi olurken, tekmeye kafa atacak kadar hırslıydı.

HARİKA PERFORMANS GÖSTERDİ

Geçen sürem çapraz bağı kopan Kongolu stoper, 10 ay sahalardan uzak kaldı. 1.91 boyundaki Luyindama’nın dönüşü için çabuk edilmedi ve Donk’un gerisinde yedek bekleyen tecrübeli savunmacı, bu süreçte bir hazırlık maçı ve bir kampa geç katıldı. Son iki maçta ilk 11’de forma şansı kabul eden Luyindama, Alanyaspor karşısında 10, Kasımpaşa maçında ise 6 eleştiri hücum uzaklaştıma yaptı.

Luyindama girmiş olduğu 15 ikili mücadelenin de 10’unu kazandı. Sezonun ilk yarısında inişli-çıkışlı bir performans yayınlayan 27 yaşındaki stoper, formasını uzun vakit Ryan Donk’a kaptırmıştı. Kasımpaşa ve Alanyaspor maçlarında 11’e geri dönen Luyindama’yı, Galatasaray’ın imparator lakaplı tecrübeli teknik direktörü Fatih Terim’in nasıl yine kazandığının perde arkası aralanmış oldu.