GALATASARAY’IN TRANSFER PLANI

GALATASARAY’IN TRANSFER PLANI

24 Şubat 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Galatasaray’da ara transfer döneminde başlayan değişim rüzgârı devam edecek. Süper Lig’deki son 7 karşılaşmasında da galip gelen ve 54 puanla zirvede yer alan ekip, sezon sonu transferlerini de planlamaya başladı. Ara transfer döneminde nokta atışı transfer yapan sarı kırmızılı ekip mayıs ayında da transferlerine hız kesmeden devam edecek.

Sakatlık nedeniyle teknik ekip Saracchi göndermeyi planlıyor. Aynı zamanda Etebo’nun performansı da orta saha için yeterli görülmüyor. Saracci’nin gönderilmesiyle bir yerli bir yabancı stoper alınacak. Salih Uçan ve Aytaç Kara sarı kırmızı ekibe dahil olacak, Falcao ayrılırsa bir forvet gelecek.

ONYEKURU VE MOHAMED’İN BONSERVİSLERİ ALINACAK

Fatih Terim’in Monaco’dan kiralanan Onyekuru ve Mısırlı golcü Mohamed’ten oldukça memnun olduğu biliniyor. Bu nedenle Galatasaray’ın ilk hamlesi Mostafa Mohamed ve Henry Onyekuru’nun bonservislerini almak. İki oyuncunun transferinde bir sorun yaşanmayacağı öngörülüyor. 

Bu yolla sarı kırmızılı ekip orta sahasına iki önemli takviye yapmış olacak. Orta sahada sezonun ilk yarısında tüm sorumluluk Taylan Antalyalı’nın üzerine biniyordu.

Mohamed ve Onyekuru ile bu sorun ortadan kalmış olacak. Galatasaray’ın sezon başında ilgilendiği Aytaç Kara ve Salih Uçan da önümüzdeki sezon sarı kırmızılı formayı giyecek.

Aytaç ve Salih kiralık olan Etebo’nun ayrılması halinde boşluğu dolduracak. Kulüpleri ile sözleşme uzatmayan iki futbolcunun da sezon sonunda Galatasaray forması giymesi bekleniyor. İki futbolcunun da maliyet açısından yabancı oyunculara göre daha uygun olması avantajı var. İki oyuncunun takıma katılmasıyla orta saha alternatiflerinin artırılması planlanıyor.

SARACCHİ GİDECEK

Sarı kırmızılı ekip sezon sonunda kiralama süresi dolan Saracchi ile yollarını ayıracak. Uruguaylı Saracchi’nin yerine sol bek alınması planlanıyor. Galatasaray’ın Demokratik Kongolu stoper Luyindama’ta teklif gelmesi halinde değerlendireceği bilinmekte. Bu durumda Galatasaray biri yerli biri yabancı iki stoper takviyesi yapacak. Ara transfer döneminde son anda transferi gerçeklemeyen Ferro ve Karagümrük’te oynayan Fatih Kurucuk Scout ekibinin yakın takibinde.

FORVET ALINACAK

Sarı kırmızılı ekip sorunlu bir diğer oyun olan Radamel Falcao’yu sezon sonunda takımdan göndermeyi planlıyor. Plana göre Falcao’nun ayrılması halinde bir forvet alınacak.