Muslera’dan Önemli Bir Performans

Muslera’dan Önemli Bir Performans

23 Şubat 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Galatasaray’ın başarılı fiile bekçisi Fernando Muslera, sakatlığının ardından kalesine geçerek adeta kaldığı yerden devam etti. Geçen sezon kaval kemiğinde meydana gelen kırıktan ötürü sezon öncesindeki maçlarda takımdan ayrı kalan Uruguaulı eldiven, Süper Lig’de Yukatel Denizlispor maçı ile tekrardan sahalara dönmüştü.

Formasını giydiği son 7 maçta sarı kırmızılı takım, 7 galibiyet almayı başardı. Başarılı kaleci Fernando Muslera ise bu 7 maçta sadece 3 maçta 1’er gol olmak üzere kalesinde toplamda 3 gol gördü.

Son maçın 7’sini kazanarak 21 pun toplamayı başaran Galatasaray, bu maçlardan 4’ünde kalesini gole kapatmayı başardı. Sakatlık yaşadığı ve takımdan ayrıl kaldığı dönemde pes etmeden tedavisine olumlu cevap veren ve çalışmalarını aksatmadan tamamlayan Fernando Muslera, göstermiş olduğu bu özverinin ve emeklerini karşılığını sahaya çıktığı son 7 maçta almış oldu.

Aytemiz Alanyaspor Karşısında Muslera

Galatasaray’ın başarılı file bekçisi Fernando Muslera, takımının en son Spor Toto Süper Lig’de Aytemiz Alanyaspor ile deplasmanda oynadığı maçta kaleye geçti. Uruguaylı file bekçisi, ‘son anda Muslera’ sözünü maç boyuncu izleyenlere dinletti. Aytemiz Alanyaspor maçı 35 yaşındaki eldivenin bu sezon en fazla kurtarış yaptğı lig maçı oldu.

Fernando Muslera, Aytemiz Alanyaspor maçında kalesine gelen 31 isabetli şutun 27’sini kurtarmayı başardı ve kelimenin tam anlamıyla kalesine duvar ördü.

Aytemiz Alanyaspor maçının ilk yarısında 1 – 0 öne geçen sarı kırmızılı takım, ikinci yarıda skoru korumak ve kontra atak yakalamak adına geriye yaslandı. Bu anlarda Aytemiz Alanyaspor, baskısını arttırsa da Galatasaray’da Fernando Muslera ön plana çıktı ve alınan galibiyette en büyük pay saiplerinden biri olmayı başardı.

Yeni Sözleşme İmzalanacak

Galatasaray’ın başarılı file bekçisi Fernando Muslera ile olan sözleşmesi sezon sonunda sona erecek. Bu yüzden sarı kırmızılı yönetim, Uruguaylı futbolcuya 2 yıllık yeni bir sözleşme teklif edecek. Daha önceden maaşında 575 bin euro indirime giden Muslera, bu sezon 3 milyon euro kazanırken; yeni sözleşmede teklif edilen 2 milyon 250 bin euro’yu kabul ettiği öğrenildi. Prensip anlaşmasına varan Fernanda Muslera ve Galatasaray, ilerleyen dönemlerde resmi imzaları atacaklar.