Galatasaray’ın Transfer Gündeminde En Yeni Adımlar

Galatasaray’da seçimli genel kongrenin ve teknik direktör konusunun yanı sıra gündem konularından biri de gelecek sezon için yapılacak olan transferler. Bilindiği üzere sarı kırmızılılarda sözleşmesi sona eren birçok futbolcu yer alıyor. Önümüzdeki günlerde bu futbolcular ile ilgili gerekli değerlendirmeler yapıldıktan sonra yeni sözleşmeler teklif edecek olan Galatasaray’da bir yandan dış transfer girişimleri devam ediyor.

Galatasaray Mert Çetin’i Kiralayabilir

Galatasaray’ın gelecek sezon için takımda takviye yapmak istediği bölgelerden bir tanesi savunma bölgesi. Geçtiğimiz günlerde Mill futbolcu Cengiz Ünder için bonservisini elinde bulunduran Roma için görüşme yapan Galatasaray, bu görüşme esnasında yine bonservisini elinde bulundurduğu Roma ile genç futbolcu Mert Çetin için de adeta bir nabız yokladı.

Geride bıraktığımız sezonu yine İtalya Ligi’nde Hellan Verona takımında geçiren genç savunma oyuncusunun Roma’daki geleceği yeni teknik direktör Morinho’nun elinde olacak. Teknik direktör Morinho, takımda gerekli değerlendirmeleri yaptıktan sonra gidecek olan futbolculara karar verecek. Eğer bu futbolculardan biri de genç Mert Çetin olursa Galatasaray, Hellas Verona’yı da ikna ettikten sonra genç futbolcuyu gelecek sezon için kiralık olarak takıma katabilecek.

Mert Çetin’in Futbolculuk Kariyeri

Futbolculuk kariyerine 2016 – 2017 sezonunda Hacettepe’de başlayan Mert Çetin, burada bir sezon oynadı ve hepsi ilk 11 olmak üzere 31 maçta sahaya çıktı. Bu maçlarda ise 1 gol attı. Daha sonra bir başka başkent takımı olan Gençlerbirliğine transfer olan 24 yaşındaki futbolcu, burada üç sezon boyunca oynamaya devam etti.

Bu üç sezonda 32’si ilk 11 olmak üzere 35 maçta forma giyen Mert Çetin, bu maçlarda 1 gol attı. Ardından 2019 – 2020 sezonunda İtalya’nın Roma takımına transfer olan genç savunma oyuncusu, 2’si ilk 11 olmak üzere toplamda 6 maçta oynadı. Geride bıraktığımız 2020 – 2021 sezonunda ise bir başka İtalya takımı olan Hellas Verona’ya kiralık olarak giden Mert Çetin, 5’i ilk 11 olmak üzere 7 maçta sahaya çıktı. Öte yandan genç futbolcu, A Milli Futbol Takımı’nda ise 1 maçta forma giymeyi başardı.