FENERBAHÇE’DE YENİLENME RÜZGÂRI

FENERBAHÇE’DE YENİLENME RÜZGÂRI

9 Haziran 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Sarı Lacivert Fenerbahçe takımında bir yenilenme rüzgâr başlıyor. Hem varolan oyuncuların değiştirmek isteyen hem de yeni transferleri gözük eden Fenerbahçe’de aynı zamanda yeni bir teknik direktör arayışı da hala devam ediyor. Gelecek sezona daha iyi bir kadro ile çıkmak isteyen Fenerbahçe çalışmalarını hızlı bir şekilde devam ediyor.

FENERBAHÇE’DE OYUNCULARIN DURUMU

Sen de acı verdi Fenerbahçe takımında bazı oyuncuların durumu henüz netlik kazanmadı. Özellikle Euro 2020 performanslarını beklediği bazı oyuncular var. Bu oyuncuların Avrupa’da daha da dikkat çekmesi sonucunda başka kulüplere satılması ile gelecek olan kaynakla Fenerbahçe hem yeni transfer kaynağını çözmüş olacak hem de biraz da olsun rahat bir nefes alacak.

Macar stoper Attilia Szalai ilk örnek. Attilia Szalai’nin EURO 2020 mücadelesinden sonra Fenerbahçe duruma karar verecek.23 yaşındaki genç oyuncu Euro 2020’de başarılı bir performans saygı derse ve Avrupa takımlarından da iyi bir teklif gelirse sezon arasında takımına dahil ettiği genç oyuncuyu gelecek sezon için başka bir takıma satabilir. Bir diğer isim ise ozan Tufan. Ozan Tufan’ın durumuda Euro 2020 den sonra belli olacak. Ozan Tufan’a zaten hali hazırda çok fazla talep var. Euro 2020 performansından sonra ozan Tufanın değerini daha da artacağını düşünüyorum Fenerbahçe oyuncusu için iyi bir teklif geldiği anda değerlendireceğini sezonun ortasından bu yana söylüyor.

Gustavo ve Sosa için ise Fenerbahçe’de yeni teknik direktörüme kararı bekleniyor. Henüz yeni bir teknik direktör ile anlaşmaya Fenerbahçe bu iki isim için son kararı yeni teknik direktörün vermesini istiyor. Fenerbahçe’de oynayan bu iki tecrübelisin 35 yaşına geldiği için son karar onların performanslarını görerek teknik direktörün vermesi gerektiğine inanan Fenerbahçeli yöneticiler bu oyuncular için son kararını henüz vermedi.

FENERBAHÇE’DE KALACAK OLANLAR

Sen acaba de Fenerbahçe takımında kalacak olan isimler yavaş yavaş belli olmaya başlıyor. Zaten kesin kalacak olan isimlerin dışında henüz daha kesinli olmayan Pelkas ve Novak için son karar kalma yönünde oldu.

Yunan oyuncu Dimitris Pelkas gelecek sezonda da Fenerbahçe formasıyla sahaya çıkıp tane de kucak. Geçtiğimiz sezon Fenerbahçe’nin bazı maçlarında kurtarıcı özelliği yaşatan Pelkas önümüzdeki sezonda da sarı lacivert renkleri ile sahaya çıkacak.

Flip Novak için ise umut var. Flip Novak kariyerine Fenerbahçe’de devam edecek. Bunun dışında Valencia’da gelecek sezon Fenerbahçe de devam edecek yabancı oyuncular arasında yer alıyor.