Galatasaray’ın Teknik Direktör Sorunu

Galatasaray’ın Teknik Direktör Sorunu

30 Mayıs 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Galatasaray’da yaklaşmakta olan seçimli genel kongre ile birlikte belirsizlikler de artmaya devam ediyor. Bilindiği üzere şu anda 6 farklı kişi Galatasaray’da başkanlık için adaylığını açıkladı. Başka kişilerin de adaylıklarını açıklayabileceği konuşuluyor. Fakat sarı kırmızılıların en az başkanlık seçimi kadar büyük öneme sahip bir diğer konusu ise teknik direktör konusu. Bilindiği üzere teknik direktör Fatih Terim’in görev süresi Mayıs ayının sonunda bitiyor.

Tecrübeli teknik adam, hem görev süresi bitmek üzere olduğu için hem de yeni yönetim ve başkanın belirlenmesi ise görevinden ayrıldı. Yine hatırlancağı üzere mevcut başkan Mustafa Cengiz, geçtiğimiz aylarda sorunlar yaşadığı ve arasının iyice açıldığı teknik direktör Fatih Terim ile bir daha çalışmayacağını ve sözleşme yenilemeyeceğini yaptığı basın açıklamalarında sık sık dile getirmişti.

Galatasaray’da Geçici Olarak Takımın Başında Duracak

Galatasaray’da başkanlık seçimi kadar büyük öneme sahip olan bir diğer gündem konusu teknik direktörün belirsizliği oldu. Bilindiği üzere görevinden ayrılan teknik direktör Fatih Terim, yeni başkan ve yönetimin belirlenmesini istiyor. Her ne kadar öevcut başkan Mustafa Cengiz, 67 yaşındaki çalışıtırıcı ile yola devam etmeyeceğini söylese bile başkanlı için adaylığını açıklayan diğer isimler teknik direktör Fatih Terim için olumlu çağrılarda bulunup yeşil ışık yakmışlardı. Bu yüzden önünde başka farklı seçenekler olmasına rağmen tecrübeli teknik adam, Galatasaray’daki seçimin tamamlanmasını bekliyor.

Öte yandan yine bilindiği üzere takımda yer alan 20 futbolcunun yarısı şu an Milli takımlarına gitmiş durumda. Kalan futbolcular ise henüz çalışmalara başlamadı. Fakat bu futbolcular, çalışmalara başlamak istediklerinde takımın başında kimin duracağı bilinmiyordu ve merak konusu olmuştu. Bu konudaki gelen yeni bilgilere göre ise Galatasaray’ın Florya Tesisleri’nde çalışmalara başlamak isteyen futbolcular olursa altyapı hocaları bu konuda kendilerine eşlik edecek. Özellikle U-19 Takımı Teknik Sorumlusu ve Akademi Koordinatörü Ceyhun Müderrisoğlu’nun yeni teknik direktör belirlenene kadar futbolcuları çalıştıracağı ifade edildi.

Sezonun Başlangıç Tarihi

Galatasaray, Avrupa Kupaları’nda ön eleme maçları oynayacağı için sezonu erken açmayı planlıyorç Fakat EURO 2020’den dolayı bu tarih biraz sarkacak. Gelen bilgilere göre sarı kırmızılılar, 20 – 21 Haziran tarihlerinde yeni sezona başlayacak.