Galatasaray’ın PSV ve Sezon Hazırlıklarına Bakış

Galatasaray’ın PSV ve Sezon Hazırlıklarına Bakış

26 Haziran 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Galatasaray’ın yeni başkanı olarak seçilen Burak Elmas, mazbatasını aldıktan sonra Florya Metin Oktay Tesisleri’ne giderek teknik direktör Fatih Terim ile bir görüşme gerçekleştirdi. Bu görüşme takımın hem geçen sezonki durumu hem kadro yapılanması hem gelecek sezon için yapılacak olan transfer hakkında konuşuldu. Tecrübeli teknik direktör Fatih Terim, başkan Burak Elmas’a geçen sezon kendisinin istediği ve beklediği transferlerin yapılmadığını dile getirdi.

Öte yandan yeni başkan Burak Elmas ise 67 yaşındaki teknik adama bu sezon onun istediği futbolcular için kendisinin ve ekibinin ellerinden geleceğini yapacağının sözünü verdi. Bunun üzereine teknik direktör Fatih Terim, gelecek sezon hangi futbolcuları istediğine dair transfer listesine yeni başkan Burak Elmas’a sundu.

Galatasaray’ın Transfer Planı

Galatasaray’da gelecek sezon için çalışmalar hız kazandı. Yeni başkan Burak Elmas, teknik direktör Fatih Terim ile Florya Metin Oktay Tesisleri’nde bir görüşme gerçekleştirdi ve tecrübeli teknik adamdan bir transfer listesi aldı. Bu transfer listesine göre sarı kırmızılıların sol bek için hedeflerinde Hollandalı futbolcu Van Aanholt ile İspanya’da kariyerini sürdüren Real Betisli Alex Moreno’nun olduğu öğrenildi. Öte yandan TFF’nin gelecek sezon için açıklamış olduğu yeni yabancı kuralından ötürü transfer listesinde yerli futbolculara da öncelik verildi. Yerli statüsünde ise Halil Dervişoğlu, Kaan Ayhan ve Barış Alper Yılmaz gibi futbolcuların olduğu öğrenildi.

Ayrıca geçen sezon kiralık oynayan ve sözleşmesi sona eren Gedson Fernandes’e orta saha için öncelik verildi. Bu futbolcunun alternatfi olarak ise Tunuslu Mohamed Ben Ali Romdhane istediği belirtildi. Öte yandan üç farklı sezonda Galatasaray’da kiralık olarak Henry Onyekuru’nun ise bonservisinin alınması öngörüldü. Bu futbolcunun alternatifinin ise Napoli’de oynayan Adam Ounas olduğu ifade edildi. Bunlara ek olarak geçen sezonki durumlarına göre Ozornwafor’un ve Sekidika’nın performansları yetersiz görüldüğü için takımdan gönderilmelerine karar verildi.

Galatasaray’a Benfica’dan Kötü Haber

Galatasaray’ın transfer listesine göre Gedson Fernandes’e orta sahada öncelik verilirken, bu futbolcunun yanı sıra yine Benfica’dan Florentino Luis gündeme alındı. Galatasaray eskiden teknik direktör Fatih Terim’in öğrencisi olan Benfica’nın sportif direktör Rui Costa’ya bu transfer için güveniyor. Fakat bu iki futbolcu ile alakalı sarı kırmızılılara kötü haber geldi. Gelen bilgilere göre kamp sezonuna başlayan Portekiz ekibi Benfica, kısa bir süreliğine transfer görüşmelerini durdurdu. Yaz kampında oyuncularının durumuna karar verecek olan Benfica, daha sonra transfer görüşmelerine tekrardan devam edecek.